SJP
*
SŁOWNIK SJP

X

kilkanasób

słowo występuje tylko jako część innych haseł
(jeśli są dopuszczalne, to jest dopuszczalne)

POWIĄZANE HASŁA:


KOMENTARZE

~gosc # 2011-06-22

Czy aby to słowo nie powinno być traktowane tak samo jak dwójnasób, trójnasób, czwórnasób? Występuje ono tylko w wyrażeniu "w kilkanasób" (vide Doroszewski), więc sprawdźcie, proszę, jak ww. Podracki (do którego dostępu nie mam) traktuje te cztery hasła - bo jeśli daje tytuł do dopuszczenia w grach wyrazu "kilkanasób", to może daje również tytuł do honorowania tamtych trzech. A jeśli nie, to trzeba by zamienić "kilkanasób" na "w kilkanasób".

~gosc # 2011-06-22

nie bardzo wiem, co usiłujesz powiedzieć, ale wszystkie wymienione słowa są dopuszczalne w grach.

~gosc # 2011-06-22

Dopuszczalne w grach jest tylko "w dwójnasób" - taką postać ma hasło w tym słowniku, a nie samo "dwójnasób" bez "w" - takiego hasła tu nie ma. Dopuszczalność w grach nie oznacza, że dany twór da się fizycznie ułożyć akurat w literakach.

~gosc # 2011-06-22

oznacza natomiast - jak wyjaśniano tu już co najmniej pierdylion razy - że wolno Ci ułożyć każdy z wyrazów wchodzących w skład takiego wyrażenia. znowu więc nie bardzo wiem, co usiłujesz powiedzieć..

~gosc # 2011-06-22

Panie od pierdyliona, rżniesz głupa ;-) Dwójnasób funkcjonuje w języku polskim tylko z w, tak samo jak kilkanasób; w tutejszym słowniku pierwsze słowo jest zapisane w zwrocie, słowo drugie - nie. Proste, czy trzeba pierdylion razy tłumaczyć?
Buźka, trollu ;-*

~gosc # 2011-06-22

tą buźką to sugerowałbym wykonać jakiegoś solidnego baranka w ścianę. powinno to pomóc tutejszym ~gosciom w poukładaniu 'myśli' i przelaniu ich na ekran, dzięki czemu nie będziemy więcej raczeni bełkotami o jakimś 'honorowaniu' w grach, do którego ponoć uzyskamy tytuł dzięki zmianie sposobu zapisu tych (dopuszczalnych od wielu lat) wyrazów

~gosc # 2011-06-23

Skoro ten tekst uznałeś za niezrozumiały (inaczej nie określałbyś go jako bełkot), to po co zabierasz się do dyskusji? Zostaw. Pisz tam, gdzie coś rozumiesz.

~gosc # 2011-06-28

W czym rzecz, najlepiej widać, jak się uruchomi
http://www.sjp.pl/slownik/lp.phtml?f_st=&f_en=nas%F3b