SJP
*
SŁOWNIK SJP

X

bawoła

dopuszczalne w grach (i)

bawół

ssak, podobny do krowy, o dużych krętych rogach, żyjący w stanie dzikim

-

bawoła

dopuszczalne w grach (i)

bawół

potocznie: osoba powolna, ociężała


KOMENTARZE

kmitas # 2012-01-24

http://so.pwn.pl/lista.php?co=bawo%B3a, BAWOŁU, bawole.

~gosc # 2012-01-24

chyba znowu coś ci się pomyliło, bo w słowniku, który widzimy (o ile potrafimy czytać) w rubryce 'występowanie', napisano:
bawół, DB. bawołu, pot. dopuszczalne bawoła

kmitas # 2012-01-31

Od kiedy potoczne słowo, jest dopuszczalne do słownika? Żelazna zasada, uczą jej w każdej szkole Bawołu - bawole;-)) Może byś się zalogował dodając komentarz, jak taki mądry jesteś

~gosc # 2012-02-01

"Od kiedy potoczne słowo, jest dopuszczalne do słownika?" - od zawsze? Zajrzyj sobie do pierwszego lepszego słownika. Jest mnóstwo haseł z kwalifikatorem: pot.

~gosc # 2012-03-09

powinieneś dodać niestety tak jest, bo wystarczy, że jakiś podrzędny poecina napisze jakiś wierszyk z nowym słowem, najczęściej źle odmienionym i już mamy słowo wprowadzone do słownika jako potoczne, gdzie osoby tu wypowiadające się będą ten wierszyk przytaczały

~gosc # 2013-07-20

poluje się na BAWOŁU - i tyle. A potoczne formy wymienione w słowniku nie świadczą o ich poprawności!!! "Z baru pochodzą i niech tam zostaną".

~gosc # 2013-07-20

zechcesz nam więc zdradzić, skąd istoty z twojego gatunku czerpią informacje natury poprawnościowej, skoro nie ze słowników?

~gosc # 2021-09-12

W słownikach bywają wyrazy o których zawiadamiają one że są niepoprawne. To nie tak że w słownikach nie ma niepoprawnych wyrazów. Mogą one się tam znaleźć żeby autorzy słowników mogli o nich napisać że są niepoprawne. Nieprawdą jest też jakoby istniały wyrazy tylko takie jakie znajdują się w nich.