SJP
SŁOWNIK SJP

bezwiednie

dopuszczalne w grach

bezwiedny

wykonywany, odbywający się bez udziału świadomości


KOMENTARZE:

~gosc # 2015-04-30

Kolikowski "Pershing" został zamordowany w niedzielę 5 grudnia 1999 ok. godz. 15:40 podczas pobytu wypoczynkowego w Zakopanem. Wtedy to wrócił z nart z towarzyszącą mu kobietą (studentką) na parking poniżej hotelu "Kasprowy". Gdy zaczął pakować bagaże do swojego mercedesa S500, kobieta skierowała się do wypożyczalni, aby zwrócić sprzęt. Wówczas z zaparkowanego po drugiej stronie drogi zielonego audi wyszło dwóch zamaskowanych mężczyzn i oddało dwa strzały w głowę Kolikowskiego. Kolejne strzały, tym razem w klatkę piersiową, zostały oddane, gdy Kolikowski leżał już na ziemi.

Sprawcy zabójstwa szybko odjechali z miejsca przestępstwa, Policji nie udało się ich zatrzymać, pomimo zarządzonej blokady dróg. W momencie morderstwa w mercedesie Kolikowskiego przebywał jego przyjaciel z Zakopanego. Chwilę po oddaniu strzałów do leżącego Kolikowskiego podbiegła towarzysząca mu kobieta i przeszukała jego bezrękawnik. Ze znalezionego telefonu komórkowego wyjęła kartę i ją zniszczyła. Według Policji zrobiła to bezwiednie i nie miała nic wspólnego z zabójstwem.

Co sądzicie o ostatnim zdaniu?

~gosc # 2015-08-11

Kartę w telefonie niszczy się mając ważny ku temu powód, a więc jak najbardziej świadomie, co jest sprzeczne ze znaczeniem słowa "bezwiednie"

~gosc # 2016-06-17

Kiedys napisalem: " z bezwiednie zamknietymi oczami " Czy napisalem to bezwiednie?