SJP
SŁOWNIK SJP

X

Irydion

niedopuszczalne w grach (i)

Irydion

imię męskie


KOMENTARZE:

~gosc # 2005-10-21

Zepsuty_klimtcie przeoczono słowo -
irydion
(cokolwiek ono znaczy)
z Wielkiego słownika ortograficznego, wyd. PWN 2003.
Redakcja naszego słownika alternatywnego jest wielce pozytywnie nastawiona do tropicieli nieuchwytnych niuansów językowych;-)

zepsuty_klimt # 2005-10-21

Szanowny Gościu! 1. słownik może Twój, nie mój, 2. pozytywnie to chyba tylko Greenpoint, bo tylko On coś poprawia, inni członkowie redakcji, mam wrażenie, są na wywczasach:), 3. albo co gorsza - reprezentują raczej odłam niepozytywnie nastawionych, 4. tropiciele - to nie ja, jeśli już - to ja jestem "tropiciel rockowy", 5 "nieuchwytne niuanse językowe" - tak delikatnie to jeszcze nikt tu nie określił jeszcze zabijania piękna mowy ojczystej, mowy Reja i Kochanowskiego, Mickiewicza i Miłosza. Zirydowany On, czyli zepsuty klimt, pozdrawia:)

~gosc # 2005-10-21

Zmarwiłem się ogromnie klimtcie, żeś zepsuty i wielce zirydowany ( może z irydiany, a tak liczyłem, że te "nieuchwytne niuanse językowe" wyzwoliły w Tobie ducha walki w obronie ojczystego języka, bo przeca od iskry rozgorzeje płomień.

~gosc # 2005-10-21

proponuję - oczywiscie anonimowo - konkurs: Jakiego słowa jeszcze NIEMA w SA i dlaczego?

~gosc # 2005-10-24

Co z irydionem z małej litery?

zepsuty_klimt # 2005-10-26

Szanowny Gościu:) Też się martwię, a jeszcze bardziej tym, co wymyślam: od każdego rzeczownika w języku polskim można - potencjalnie - stworzyć przymiotnik. Irydion - irydionowy, czyli jestem zirydionowany (chyba?) a nie zirydowany. Jakiś wulgaryzm mi się przedtem stworzył, czyli do cna zepsuty klimt?! Zabawa słowem i chęć podkreślenia czegoś w sposób szczególnie emocjonalny!! czasem prowadzi na manowce:) A może to jednak kompleksy jakoweś?
No i martwię się Homikiem: źle się czuje, ma zły humor - strasznie mi przykro, strasznie:) Ludzie powinni być szczęśliwi, się uśmiechać:)
A co do woli walki i iskier: zirydionowany klimt nie chce stać nad ruinami "Rzymu alternatywnego":) A poza tym od iskry mogę i sama polec! I kto będzie wtedy walczył?:)) Owszem, iskra, ale rozpalająca raczej ludzkie serca i umysły: nasz język ojczysty, nasz skarb, szanujmy Go. "Idź i czyń! Choć serce twoje wyschnie w piersiach twoich, choć zwątpisz o braci twojej (...), czyń ciągle i bez wytchnienia"!! Pozdrawiam:)
PS Do konkursu zgłaszam „zirydionowany”