nie występuje w słowniku
KOMENTARZE
Zasady ortografii rzeczywiście każą cząstkę mini pisać łącznie z następującym po niej wyrazem i niektóre dobrze znane przykłady wspierają tę regulację, np. minispódniczka (inaczej niż spódniczka mini). Spotyka się jednak też wiele zapisów rozłącznych, nawet w tytułach książek, i to jak na ironię słowników (proszę przeszukać internetowy katalog Biblioteki Narodowej pod kątem frazy Mini słownik, a znajdzie Pani wiele przykładów). Na ogół rozdzielna pisownia wynika po prostu z niewiedzy, a może nawet z językowej abnegacji, czyli niedbałości o język. W rzadkich wypadkach może być jednak uzasadniona, np. chęcią podkreślenia, że dana konstrukcja jest nowa, utworzona doraźnie. Na Pani miejscu pisałbym minipiłka, nie oglądając się na strony internetowe klubów.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski
Cytuję powyższy wpis znaleziony na stronach Poradni Jęykowej - może warto dodać do kurnikowego słownika minipiłkę? Pozdrawiam
Przepraszam, przeoczyłam logowanie, a nie chcę się ukrywać. Poprzedni wpis o minipiłce jest mój. Jeszcze raz pozdawiam.
Popieram. Sam brałem udział w różnych zawodach w minipiłce (mini piłce ?) siatkowej, koszykowej, noznej i raz pisali osobno, to znów razem. Artykul p. Bańko mnie przekonuje.