SJP
SŁOWNIK SJP

X

nuli

dopuszczalne w grach (i)

nul

liczba określona symbolem 0; zero, nic


KOMENTARZE:

~gosc # 2013-03-29

nul to zero ale nie w polskim języku. więc skoro to słowo zalicza to czemu innych słów np angielskich nie zaliczy??? żałosne

argothiel # 2013-03-30

Rozumiem Twoje zbulwersowanie. Rzeczywiście, gdyby "nul" było wzięte ze słownika języka angielskiego, to byłoby to sprzeczne z zasadami i wymagałoby - jak słusznie zauważyłeś - natychmiastowej interwencji moderatora.

Na szczęście jednak "nul" to jest polskie określenie na zero. Domyślam się, że w tym kontekście mogłeś się z nim spotkać po raz pierwszy, nie wszędzie jest ono jednakowo popularne. Być może straciłeś punkt w grze, ale zdobyłeś coś znacznie cenniejszego - możliwość poszerzania swojego słownictwa.

Na przyszłość, żeby uniknąć niepotrzebnych emocji, polecam rozwinąć szczegółowy opis hasła. Często możesz tam znaleźć słownik, z którego pochodzi dany wyraz - i upewnić się, że jest to słownik polski, a nie angielski.

Mam nadzieję, że wyjaśnienie Cię satysfakcjonuje i będziesz czerpał dalszą satysfakcję z przyjemnej gry - w zgodzie z zasadami. Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, pytaj śmiało.