dopuszczalne w grach (i)
moneta birmańska, 1/100 kiata
KOMENTARZE
pias?
liczba mnoga od pia.
Brytyjski granatnik "PIAT" w latach 1943-1945 stanowił podstawowe uzbrojenie ppanc. alianckich oddziałów piechoty
gdzie ja to wpisałem...
PRZEKIEROWUJĘ NA - PIAT
pias to smutny żart. Żart z zasad tworzenia liczby mnogiej w języku polskim. Ciekawe co by na ten słownik powiedzieli prawdziwi językoznawcy?
Ponawiam prośbę o wykasowywanie uwag mających na celu obrażanie rozmówców i nie związanych z kwestiami merytorycznymi.
ps Tego typu uwagi, o ile są czynione anonimowo, nie robią na mnie dużego wrażenia, tak więc radzę nie marnować na nie klawiatury i czasu.
rozumiem cichutenko, że językoznawcy podaja w slownikach PWN błędną formę liczby mnogiej :))...no ale przecież Ty wiesz lepiej i "nieprawdziwych" jezykoznawcow (czyt. autorow slownika kurnikowego) szybciutko zmieszasz z blotem zanim jeszcze się upewnisz czy masz racje:)
jak można odmienić pia na pias (?)
I jak to "pias" ułożyć np. w jakimś zdniu?
np. Nie mam tych pias.
albo: To kosztuje 2 kyata i 50 pias.
jeśli mamy 'jedna pia', to odmiana jest 'jednej pii' (jak 'kia/kii'); może praktyczniej byłoby przyjąć w lpoj. 'jeden pias' ('jednego piasa')? np. na podporę mawia się '(jeden)pilers' (ang. 'pillar')
@cichuteńko! W tym słowniku nie ma słowa "językotwórczego", pomimo, że jest ono w opisie słowa "marryzm", a w zasadzie słowa "sał"... ale jest słowo "sał"... He, he,
Czy czasem liczba mnoga od pia to nie pie?
Pytanie do g. piszącemu o "sał":
- czy jest jakiś nakaz, warunek dot. użycia w treści definicji słów TYLKO I WYŁĄCZNIE występujących w danym słowniku jako hasła?
Jeśli tak - to może jakiś odnośnik dot. jego źródła.... mogę prosić?