SJP
SŁOWNIK SJP

X

sebo

dopuszczalne w grach (i)

seba

środowiskowo: młody, prymitywny mężczyzna o dziecinnym podejściu do życia, zwykle noszący odzież sportową i niemający zatrudnienia; Seba, Sebix (sebix), Sebastian (sebastian)

Sebo

niedopuszczalne w grach (i)

Seba

środowiskowo: młody, prymitywny mężczyzna o dziecinnym podejściu do życia, zwykle noszący odzież sportową i niemający zatrudnienia; seba, Sebix (sebix), Sebastian (sebastian)


KOMENTARZE:

~gosc # 2009-07-10

przeciez jest sebo skrót od imiona sebastian.

pluralis4ever # 2009-07-12

Zgadza się, ale tutaj słowo "seba" istnieje jedynie jako liczba mnoga od "sebum" (wytwór gruczołu łojowego).

dziademjestem # 2009-07-12

Pluralis... spojrzawszy na nick, postanowiłam nie komentować twojego tworzenia liczby mnogiej od wszystkiego, co tylko istnieje, ale czy nie uważasz, że w przypadku "sebum" trudno byłoby mówić o liczbie mnogiej? Jest to coś niepoliczalnego, więc brzmi to równie absurdalnie jak mleka.

pluralis4ever # 2009-07-12

Dziademjestem: mnie z kolei spoglądając na Twój nick, trudno skomentować cokolwiek... ;) No ale nie w tym rzecz.
W języku polskim nie ma czegoś takiego jak podział na rzeczowniki policzalne i niepoliczalne, potencjalną liczbę mnogą można utworzyć od wszystkiego (np. seba, wiedze, wodory, zła, socjalizmy) i nie będzie to błąd gramatyczny.
Podobnież rzecz ma się z nazwami własnymi (np. Londyny, Rosje, Amsterdamy) - ale słownik ich nie uwzględnia, bo i tak nie mają znaczenia w grze.