dopuszczalne w grach (i)
1. dalszy plan, przed którym znajdują się przedmioty bliskie obserwującemu;
2. środowisko, warunki, podłoże czegoś;
3. jednolita barwa czegoś na czym widoczny jest wzór odmiennego koloru
POWIĄZANE HASŁA:
KOMENTARZE
naprawdę dziwne tu są odmiany
to nie jest odmiana, ktora tylko TU panuje
szanujcie odrobinę naszą gramatykę
???
pierwszy raz slysze takie slowo:P
Hymmmm tło - teł. Co w tym wyrazie dziwnego????
no przecież to jest jakaś parodia skąd ktoś wytrzasnął taką odmiane?? w jakim słowniku można coś takiego znaleźć??
Choćby w takim: http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=62328
Opracowany przez Redakcję Słowników Języka Polskiego PWN.
Wystarczy?
nie tylko tu pasuje... Tak się odmienia i tyle.
Co w tym dziwnego? Naprawdę nie rozumiem. Co byście chcieli: tłów?
niewystępuje a w grze jest w słowniku??o_O
wpiszcie 'teł' - bez caps locka...
tło,teł jak cło,ceł...nie wiem co w tym dziwnego...
yhh.. i co jeszcze ;/
jeśli tego tła, to w liczbie mnogiej tych teł, nie rozumien czemu was to dziwi?
nie wiem co was dziwi ;p
to w tym dziwnego, że takie wyrazy nie mają z ałożenia lm
z założenia, przepraszam za literówkę
Takie, tzn. jakie? Bo Wielki słownik poprawnej polszczyzny PWN dla takiego podał wprost dopełniacz liczby mnogiej.
niedouczki są wkurzający, a zwłaszcza ci, co uważają się za "douczków"
Wiele ludzi oburza się, kiedy tylko do ich świadomości dociera, że istnieją także słowa, rzeczy, miejsca, postacie, o których wcześniej nie wiedzieli. To tak dziecinne i żałosne podejście, jakich mało. Większości społeczeństwa wystarczy do życia pare skrótów zapożyczonych z języka angielskiego, trochę gwary i "łaciny podwórkowej" do pełni szczęścia i nie potrafią dopuścić do swych rozumków, że istnieje jeszcze coś poza tym ich maleńkim światem. Ludzie, radzę troszeczkę więcej dystansu, troszeczkę rozsądku> Najpierw warto poszukać znaczenia słów w różnych słownikach, a potem ewentualnie robić z siebie idiotę i pisać, że "takie coś nie istnieje w języku polskim". Żal mi czasem tych leni, którzy nie widzą nic poza ich "maleńkim światkiem językowym", bo nasz polski język jest naprawdę tak obszerny, że ciągle, co dzień można poznawać ogrom nowych słów i tak przez całe długie lata, a i tak pewnie nie raz i nie dwa zabraknie nam słó na opisanie swoich uczuć :)
ni oburzamy sie tylko np moim skromnym zdaniem,jest to wyraz nieodmienny w liczbie mnogiej. widac nie tylko ja pierwszy raz go slysze..
Ten słownik jest nie do końca dopracowany.
zobaczcie jakie barany was rekrutuja/selekcjonuja
http://praca.money.pl/grafik;2d;pixel;artist,olsztyn,oferta,2122283.html
tworzenie "teł"...
Chyba wolę takich baranów od takich światłych ludzi jak Ty ;) Oni przynajmniej dobrze odmieniają 'tła.
dla mnie również to stek bzdur...jak zresztą masę innych słów tutaj uznawanych i nie tylko są to słowa które się słyszy pierwszy raz ale również słowa których nie można odmienic w żadnej liczbie.Ten kto układał ten słownik miał chyba do szkoły pod GÓRKĘ!!!!!i powinien dostac nagrodę NOBLA za kaleczenie j.polskiego.A później się dziwic ,ze ludzie to analfabeci jak takie bzdury czytają!!!!!Co to wogóle za słowa ..ęsi,iii,itd...skoro takie bzdury sa uznawane to moze by tak uznawac słowo ŹYGAM też jest polskim słowem a nie uznawanym:)
RZYGAM jest a jakże
havoccreator, oni pewnie by chcieli "tułów"...
Oczywiście, że jest to prawidłowa odmiana i jak najbardziej dopuszczalna także w języku mówionym. Zresztą, porównajcie sobie deklinację wyrazu "światła" - nawet ociemniały spostrzeże, że owo słowo zawiera końcówkę "-tła", która w dopełniaczu przyjmuje postać "-teł". "Światła-świateł", zatem "tła-teł". Dlaczego niby "tła" miałbyby nie podlegać deklinacji, hę?!
Nie wiem o co wam chodzi ludzie. Ci którzy negują to słowo pokazują swoją głęboką niewiedzę i brak znajomości słowotwórstwa. Jak wiadomo istnieją słowa odmienne i nieodmienne. Jeśli słowo jest odmienne to musi odmieniać się przez wszystkie przypadki zarówno w liczbie pojedynczej jak i mnogiej. Wyjątkiem są tu takie słowa jak: nożyczki, spodnie, logia itd. które odmieniają się tylko w liczbie mnogiej, ale jak wiadomo wyjątek potwierdza regułę : ). Chyba wszyscy gorliwi przeciwnicy tego słowa zgodzą się ze mną, iż słowo "tło" jest odmienne. Rozumiem, że można prowadzić dyskusje na temat mniej oczywistych form typu: policjant-policjanty czy aria-aryj lub naprawdę dziwnych słów. Tę dyskusję uważam jednak za absurdalną, a przeciwnicy tego słowa po prostu się ośmieszają i to bardzo : D
Zobaczcie sobie że 'świaTŁO' odmienia się na 'świaTEŁ' a 'tło'-'teł'
W życiu bym nie użył takiego słowa jak ,,teł". Znam je oraz toleruje ale według mnie brzmi ono po prostu nijako i nie oddaje tego o czym chciałbym się wypowiedzieć. Równie nie znoszę jak ktoś mówi ,,postaci". Rzygać się chce.
Ja uważam, że może iż słowo "teł" jest w J. Polskim ale nie spotkałem NIKOGO, kto by się nim wyraził a mi nie jest potrzebne i dobrze mi się bez "teła" żyje... :)
Wpiszcie sobie w Google "Kliknij aby obejrzeć galerię teł piankowych".
kur.. z dupy. staram się a tu kupa i tyle masz problem, tez mam bez planu na jutro z planem na kiedyś mija się i nie ma wyjścia tel który nie istnieje a może schiza? bemowo fort kamlot zaprasza siebie. poznam ty poznasz przysiądź. bedziemy w niebie. ufaj ludzią tylko ich nie ma chyba. zaraz ruszam i nie wróce bo szczerzy są ale tylko gdy zyskują. zaprzecz. jestem kobietą możesz zabić a wrócę. wiara. pedał- kobieta od urodzenia
jak czararnecki został sam wiesz chces wiedzieć? tel zaufany zadumany w sobie. ego magika które nie znika, zabij dla poglądu tradycji jak zupa romana trad. od 50 lat? ja pierdole!!@
teło jest tłem Twoim ale Ty wiesz wszystko. super zostan w tym ja rąk nie umyje ale co w dupę było chyba zostać musi. sperda.. am na ksiezyc albo zaa granice gdzie docenia człowieka.
pttfuuuu pluję
ja nie potrafię sobie wyobrazić więcej niż jednego tła, jakkolwiek by na to nie spojrzeć tło zawsze jest jedno, no chyba że ta odmiana ma drugie tło, tfu, dno. sory den.
Dla mnie to jest naturalna odmiana. Przykład z życia grafika: "Proponuję dostosowanie teł we wszystkich kreacjach graficznych".
Przykładowe kreacje są inne, z innymi tłami. Stąd "teł".
Ja bym zaproponował niedowiarkom "tłeł" ;)