SJP
*
SŁOWNIK SJP

X

Gwda

niedopuszczalne w grach (i)

Gwda

rzeka w Wielkopolsce, dopływ Warty


KOMENTARZE

jaska2101 # 2007-06-14

jakoś dziwne bo słownik nie zna tego słowa... nie akceptuje go!!

koalar # 2007-06-15

No właśnie, strasznie to skomplikowane... Nie akceptuje w grze, czyli nie powinno być w słowniku... Okazuje się, że jest, więc dlaczego nie akceptuje?! Do tego wszystkiego napisane jeszcze "niedopuszczalne w grach"! Zróbta tu porządek, bo gupie to je!

~gosc # 2007-06-15

koalar, popatrz na "mox"... Strasznie to skomplikowane... Nie akceptuje w grze, czyli nie powinno być w słowniku... Okazuje się, że jest, dlaczego nie akceptuje?! Do tego wszystkiego napisane jeszcze "dopuszczalne w grach" Zrób tu porządek, bo gupie to je! ;-)

ppianista # 2007-06-15

Jak dla Ciebie 'mox' jest skomplikowane, to współczuję...

...hasło 'mox' zostało opatrzone jako dopuszczalne, tylko dlatego, że jedna z odmian słowa hasłowego ('moksie'...) może zostać wyłożona na planszę... Jak więc nietrudno się domyślić, redaktorzy nie mają możliwości dopuszczenia do gry tylko jednej konkretnej odmiany... Sta. to 'dopuszczenie' moxy...

Nadal skomplikowane?

~gosc # 2007-06-15

__pianista, czytaj ze zrozumieniem, a ponadto odrobinę sie wyluzuj, jeśli ironii nie wyczułeś ;-) Ale chcesz poważnie? Proszę: hasłem podstawowym dla słowa 'mox' jest słowo 'moxa' lub jeśli to za skomplikowane: 'mox' jest odmianą słowa "moxa" i to 'mox' zostało wrzucone do zbioru słów trzyliterowych, który nazwany 'dopuszczalnymi [w grze] trójliterówkami'. A ten ostatni termin oznacza, że słowa zawarte w tym zbiorze... ale resztę dośpiewaj sobie sam, albo zagraj na pianinie ;-) Mam nadzieję, że niezbyt skomplikowane ;-) Podpowiem, gdyby co: w 'trójkach' znajdują sie nie tylko słowa bazowe, ale również ich pochodne ;-)

ppianista # 2007-06-16

Sorry...
...ale jak nie rozumiesz tego, co napisałem, to wybacz, ale nie mam możliwości, aby Ci to narysować... Poza tym: jestem wyluzowany :-)

Jestem też cierpliwy i powtórzę:
Redaktorzy nie mają możliwości dopuszczenia do gry tylko jednej konkretnej odmiany... (muszą od razu dopuścić słowo będące hasłem podstawowym wraz ze wszystkimi odmianami, jeśli przynajmniej jedną da się wyłożyć na planszę...) Ot co...

~gosc # 2010-06-08

jak brzmiałby POTENCJALNY dopełniacz liczby mnogiej od tego słowa? Gwed?

pluralis4ever # 2010-06-08

jako "kurnikowy" specjalista od potencjalnych form liczby mnogiej nazw geograficznych odpowiadam: tych GIEWD

tevex # 2010-06-09

Pudło, tych Gwed (to nie jest Giewda, tylko Gwda) ;). Tak samo mamy Wda-Wed, Brda-Bred. Rzadko zdarza się, by przed końcówką -a znajdował się taki zbitek spółgłosek (ponad dwie, nie licząc głosek 'dz', 'cz' itp.), jednak są nawet takie, które mają ich cztery - klabzdra ;).

mirnal # 2010-08-05

Gwda - gwdziański
Wda - wdecki
Gdzie logika? Konsekwencja?