SJP
SŁOWNIK SJP

X

Katarzyna

niedopuszczalne w grach (i)

Katarzyna

imię żeńskie

POWIĄZANE HASŁA:


KOMENTARZE:

~gosc # 2013-01-07

Osoba bardzo zadufana w sobie, lubi swiecic jak gwiazda, nie potrafi zyc w spoleczenstwie ma problemy ze snem, ogolnie to slabe imie kojarzy mi sie tylko z lalka barbie

~gosc # 2014-10-26

Gośc imię to jest popularne i wcale nie jest zaufana w sobie jest cicha myszka nie ma problemu ze snem to chyba ty jesteś lalka barbie

mirnal # 2014-10-26

duże pierniki - katarzyny, małe - katarzynki

marek176cm # 2014-10-27

Przeredagowane:

"Gościu! Imię Katarzyna jest popularne i osoba, która je nosi wcale nie jest zaDufana w sobie. Jest ona cicha jak myszka i nie ma problemÓW ze snem. To chyba ty jesteś lalkĄ Barbie.".

Barbie [czytaj: barbi] to imię popularnej od dziesięcioleci lalki w USA, która przechodziła i wciąż przechodzi najróżniejsze transFormacje zgodnie z panującymi trendami wśród dziewczynek.

Pominięto korektę pierwszej wypowiedzi na korzyść pełnej oburzenia repliki, której autorka wydaje się być bardziej sympatyczna.

M176c / W

~gosc # 2018-12-20

katarzyna - mały, zwykle futrzasty ssak drapieżny o czterech nóżkach i dosyć długim ogonie, wydaje dźwięki określane jako miauczenie i mruczenie; określenie to w zasadzie nie jest zależne od płci tego stworzonka, ale bardziej pasuje do kotów płci żeńskiej; skoro wiewiórka może być Basią, to kot może być Katarzyną.