SJP
*
SŁOWNIK SJP

X

Larsen

niedopuszczalne w grach (i)

Larsen

nazwisko, m.in. Arthur Larsen, amerykański tenisista


KOMENTARZE

tyttuss # 2007-03-06

larsen - blacha ze stali nierdzewnej, odporna na korozję. larseny - potocznie o długich palach wykonanych z tej blachy używanych np. jako pale zaporowe przy tworzeniu zbiorników wodnych, wykopów ziemnych itp.

borekns # 2008-02-06

no wlasnie z "larsenow" bije sie ściankę szczelną
slowo jak kazde inne
ale oczywiscie "... sobie tego nie zycza"

borekns # 2008-02-06

no i jeszcze jedno proszę sprawdzić czy ten wyraz występuje w slowniku najpredzej wyrazow obcych ale pewnie w jakims innym tez bedzie

koalar # 2008-02-06

Zostałeś odesłany do zasad dopuszczalności słów i wytłumaczono Ci, że ten słownik nie jest tworzony według czyjegoś widzimisię. Jeśli nie podobają Ci się zasady, to zaproponuj inne. Daruj jednak sobie kłamliwe komentarze typu "... sobie tego nie zycza", bo takie są kasowane.

Być może inni operatorzy żmudnie przeglądają słowniki, żeby znaleźć słowo, które być może w jakimś występuje (np. "larsen"), ja dodaje braki, gdy zostanie podane konkretne źródło i mam do niego dostęp.

~gosc # 2009-04-30

Larssen to model grodzica (stalowa ściana służąca do zabezpieczania wykopów), ktore potocznie nazywane są własnie larsenami.

~gosc # 2011-11-02

jestem tu zupełnie obcy i absolutnie przypadkiem. Pan operator koparki powiedział mi dziś..." to trzeba zrobić larsenami..." więc słowo określające rzecz tak jak młotek czy szalunek...