dopuszczalne w grach (i)
worek skórno-mięśniowy będący uwypukleniem przedniej ściany jamy brzusznej, mieszczący jądra u mężczyzn i innych ssaków płci męskiej
-
niedopuszczalne w grach (i)
1. wieś w Polsce położona w województwie opolskim, będąca miejscem turystycznym ze względu na znajdujący się tam pałac eklektyczny z końca XIX w.
2. wieś w Polsce w województwie lubelskim
3. wieś w Polsce w województwie mazowieckim
KOMENTARZE
Przepraszam, czy moszna? :P
zaczyna mnie to wnerwiac..macie tu pelno slow,a jak jest jakies glupie to znaczenia brak...
o przepraszam moszna wcale nie jest gupia.
W Mosznej, niedaleko Opola, znajduje się przepiękny zamek. A w nim mieści się m.in. Centrum Terapii Nerwic. Odmiana nazwy miejscowości Moszna umieszczona jest w internetowej wersji Słownika ortograficznego PWN (pewnie nie tylko internetowej). Także, może odrębne hasło, z wielkiej litery? :)
I, Koalar: mam prośbę. Sprawdź poprawność gramatyczną treści znaczenia. Dzięki.
Hm, raczej u mężczyzn i wielu innych ssaków płci męskiej lub coś w tym stylu.
Mam dylemat. Otóż, Moszna to wspomniana już przeze mnie miejscowość w województwie opolskim. Jednakże, wyszuakałam jeszcze dwie miejscowości o tej nazwie: w województwie lubelskim i mazowieckim. W związku z tym: czy należy w znaczeniu wymienić te trzy, czy tylko tą z opolskiego jako najbardziej znaną, turystyczną miejscowość?
Greenpoint, gdybyś był tak uprzejmy, proszę o wskazówkę:)
decyduje wprowadzający znaczenie (oczywiście jak miejsca mało wykorzysta, to kiedyś ktoś może uznać, że czegoś w tej defie jednak brakuje)
niektóre nazwy miejsowości to, prócz znanych kilku powszechnie, także setki mniejszych pipidówek
tu konkretnie - można o głównej napisać więcej, a pozostałe po prostu wspomnieć
Nie, nie moszna :P
ta moszna, te moszne ?? (prawdopobnie nie umiem odmieniac ale czemu nie ma moszne ? )
te moszny
"mieszczący jądra u mężczyzn i innych ssaków płci męskiej" - a gdyby tak "mieszczący jądra u ludzi i innych ssaków płci męskiej"? Prawda/fałsz?
moszna to zlepek gwarowy wsiowy dwóch słów mosz na ......, danina w konkretnym celu, na tacę parafialną/kościelną lub indywidualna