niedopuszczalne w grach (i)
obywatelka Republiki Południowej Afryki (RPA)
KOMENTARZE
Południowopolka i Północnopolka - obywatelki Polski Południowej i Polski Północnej...
Androny, nie ma państwa Republika Południowej (lub Północnej) Polski. Widzę, że WG postanowił być bardziej przekorny od Przekornego i chce udowodnić, że pogłoski o demencji są prawdziwe.
Nie musi być takiego państwa. Wystarczy, że ktoś jakiś obszar tak nazwie i mieszkańców tego obszaru można tak nazywać. Wiele jest określeń "Polska Południowa" lub "Polska Północna"; pewne media dają dwa numery telefoniczne z rozróżnieniem "Polska Południowa" i "Polska Północna". Pewnie nie wiesz o tym...
Oto typowe mataczanie WG. Jak myślę, "obywatelka" w komentarzu oraz wybór słowa, pod którym go napisał, to zupełny przypadek.
Nie słyszałem w mediach o podziale Polski na północ i południe, co najwyżej na lepszy i gorszy sort.