SJP
*
SŁOWNIK SJP

X

tracz

dopuszczalne w grach (i)

tracz

robotnik zajmujący się piłowaniem kłód drzewa za pomocą ręcznej piły

-

tracz

dopuszczalne w grach (i)

tracz

ptak z rzędu blaszkodziobych

-

Tracz

niedopuszczalne w grach (i)

Tracz

nazwisko


KOMENTARZE

~gosc # 2006-06-02

kaczka,
tracz bielaczek jest mniejszy od krzyżowki

~gosc # 2014-03-18

no właśnie Tracz nazwisko ale to był gracz z wysokim rankingiem i im zostaje wszystko zaakceptowane dltego mają takie wyniki jeżli litery były rozdawane równo każdemu to byliby wpychani w kozi róg .

~gosc # 2016-06-08

Tracz, a właściwie Janusz Tracz- kultowa postać z mocno przeciętnego serialu Plebania. Najczarniejszy z czarnych charakterów polskiego kina. Człowiek, który "nie pracuje na godziny, tylko wyrządza zło na akord". Milioner, filantrop, złota postać na firmamencie dziejów ludzkich. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

~gosc # 2016-06-08

Kiedyś Tracz po mistrzowsku dojechał tulczyńskiego rolnika, który nie chciał mu sprzedać swojej ziemi, bo niby jego z dziada pradziada i chce tam po wiek wieków gospodarzyć. W swoim misternym planie doniósł na niego do organów administracji państwowej, że ten nielegalnie wyciął drzewa na swoim polu co było zresztą zgodne z prawdą. Dopieprzyli mu taką grzywnę, że się chłopina nie pozbierał. W efekcie ziemia i chałupa trafiła na licytacje komorniczą, całą wieś pod przewodnictwem księdza proboszcza Antoniego zbierała hajsiwo, co by się zgadzało i ziemi chłopu nie odebrali. Nikt nie domyślał się, że to robota Tracza Janusza, który przebił ofertę wszystkich, zdobył co chciał, a w chałupie celem ostatecznego upodlenia niepokornego rolnika otworzył burdel o wdzięcznej nazwie "Ojcowizna". Tak właśnie wgniatał w podłoże swoich wrogów Tracz Janusz, najczarniejszy z czarnych charakterów polskich seriali. Niejaki Waldemar Jaroszy to mu może buty czyścić.

~gosc # 2021-08-01

Do traczów należą kaczki i kaczuszki i inne rodzaje podrodziny kaczek. Traczem jest np. kaczuszka biała. Mniejsza od kaczki płaskonosej jak nazwa wskazuje.