SJP
*
SŁOWNIK SJP

X

a kuku

dopuszczalne w grach (każdy człon) (i)

a kuku

wyrażenie mające na celu zasygnalizowanie swojej obecności osobie niespodziewającej się tego


KOMENTARZE

~gosc # 2007-06-19

a mam takie oto pytanie. w jaki sposób można to ułożyc z konstatacją, że kuku jest dopuszczalne a a nie i do tego w jaki sposób wyrażenie a kuku ma ponoc zostac uznane, skoro w literaxach nie ma spacji, a gdyby blank to tylko litera, nie spacja!

greenpoint # 2007-06-19

można położyć "kuku"

zoorro12 # 2007-06-26

poprostu kuku

~gosc # 2007-06-26

dobra dobra a jak całe wyrażenie ''a kuku'' da się ułożyc (PRZYPOMINAM NIE MA SPACJI W LITERAKACH!)?!

jednooki_balwan # 2007-06-27

a właśnie, że jest: pusty kwadrat

kruger2006 # 2007-07-01

no chyba że najpierw położymy kuku, a przy odrobinie szczęścia pomiędzy kuku a a jest pusty kwadrat (odstęp), ale wyjaśnienia w słowniku nie ma, bo nie można ułożyc słowa z jednej litery, nawet na początek gry, gdy zaczynamy jako pierwsi. Wyjaśnienie? Jak ułożymy pionowo od góry do dołu słowo np. ambona, to nawet, że jeżeli będzie sytuacja, że a od kuku będzie oddalone o pusty kwadracik to w wyjaśnieniach w ogóle się nie pokaże wyrażenie a kuku, a jak już to tylko kuku się pokaże. A tak samo jest z dopuszczalnymi wyrażeniami, w których występują 2 słowa, powtarzam, 2 SŁOWA (w nawiasie co będzie się ukazywac w czasie ułożenia wyrażenia i również słowo dopuszczalne za wyjątkiem słów a i duby): a kysz(kysz),a kuku(kuku), duby smalone(smalone). I to jest właśnie ta na razie jedyna nierozwiązana zagadka nietylko w literakach, ale i także w całym Kurniku odnośnie wyrażeń dzielących się na 2 słowa. Jeżeli ktoś w literakach znajdzie się w takiej sytuacji, wpisujcie się tutaj i powiedzcie, czy po ułożeniu wyrażenia, np. duby smalone (o ile przeciwnik lub przeciwnicy ci dopuszczą). Albo dogadajcie się ze sobą i ułożcie to wyrażenie. Ja was nie zmuszam, ale ci, którzy są zainteresowani i chcą rozwiązac tą zagadkę wpisujcie się tu!

dawidp12 # 2007-07-21

pusty kwadrat to blank a nie spacja!

~gosc # 2007-08-23

Ta zagadka jest dosyć dziwna... skoro jest a kuku to musi to coś znaczyć... przeciez dwuwyrazowych wyrażen nie ma to po co to?

~gosc # 2008-01-17

w literakach można tylko tak ją zapisać:aspacekuku

quiproquo # 2008-01-27

kruger sie nagadal, jednak nie zmienia to braku mozliwosci uzycia "A KUKA" na planszy w przeciwienstwie do sytuacji z moim nickiem - moglo byc qui_pro_quo, ale chcialo byc razem; jednak plansza do gry ogranicza, nie?

quiproquo # 2008-01-27

a w ogole kruger, to dlaczego cie tak meczy to "A" przed? rownie czesto mowi sie samo "kuku" i samo "kysz" i przeciez nie bedziemy w literakach uzywac calych zwrotow frazeologicznych bo niby JAK technicznie i po co?

~gosc # 2008-08-29

quiproquo przecież to proste- chodzi o to, że nie ma sensu,żeby to było w słowniku jako słowo dopuszczalne w grze...bo nie da się tegho ułożyć- więcnie jest dopuszczalne w grze- tak na logikę- jeśli ja bym chciała dodać do słownika np "☺" i napisałabym,że jest ona dopuszczalna w grze, jako emotka z języka komputerowego...to nikt nie mógłby użyć "☺" w grze mimo tego, że nie ma zakazu- po prostu nie ma takiego klocka;)tak jak nie ma spacji, która jest użyta przy sformułowaniu powyższym...

zgnilek # 2008-09-25

zgnilki sa fajne

tonickt # 2009-08-13

kuku na muniu ;)

~gosc # 2011-09-20

ale się wszyscy tu rozkukali ;)- Kukułka

~gosc # 2012-11-09

byłoby fajnie gdyby liczyły się punkty za całe wyrażenie, w przypadku ułożenia drugiego członu w odstępie jednego pola od pierwszego. O! a może tak jest. Sprawdzcie xD

karolptak # 2016-06-18

Ja myślałem, że tak się mówi do dzidzi (dzidziusia).