SJP
*
SŁOWNIK SJP

X

anemon

dopuszczalne w grach (i)

anemon

roślina zielna o białych lub żółtych kwiatach; zawilec


KOMENTARZE

koalar # 2005-04-02

Proszę wpis(yw)ać równoważnik po średniku, tak:
roślina zielna o białych lub żółtych kwiatach; zawilec

saqqara # 2005-04-02

ok ok już nie będę Wam nic wpisywać, wpisujcie sobie po swojemu

koalar # 2005-04-02

Jeszcze tylko wpisz znaczenie słowa "obrażalski".

saqqara # 2005-04-02

nie, wpisywać nie będę, bo widzę że macie jakiś swój styl i niepotrzebnie się mieszałam.

koalar # 2005-04-02

"pospolita bylina o białych kwiatach, silnie trująca; blekot"
Sama go raz zastosowałaś, więc czemu płaczesz? Jeśli nie umiesz uszanować "naszego stylu", to może rzeczywiście niepotrzebnie...

saqqara # 2005-04-02

nie wiedziałam, że macie jakiś swój specjalny styl, starałam się wpisywać to co wiem w miarę naturalnie, żeby nie było to naśladowanie słowników czy encyklopedii. Mój błąd, że nie nauczyłam się Waszego stylu i mieszałam się, przepraszam (również za to, że go nie uszanowałam). Już zresztą wykasowałam moje wpisy więc nie ma chyba sprawy, prawda?

koalar # 2005-04-02

To jakaś prowokacja?

saqqara # 2005-04-02

przeprosiłam, a Ty myśl sobie co chcesz

koalar # 2005-04-02

Koalar, znowu przez ciebie ktoś zrezygnował z wprowadzania znaczeń słów, bo masz jakąś pedantyczną manię! Lecz się, człowieku!

czarnazebra # 2005-04-02

Ale ci ludzie w dzisieszych czasach stali sie wrażliwi...o ja cie...to od tej pory będę się pilnowała żeby nikomu złego słowa nie powiedzieć na nikogo krzywo sie nie spojrzeć bo mi zaraz płaczem wybuchnie...pozdrwiam Pana Koalara który w nadzwyczaj skuteczny sposób pozbywa się kolejnych "najsłabszych ogniw":)P

saqqara # 2005-04-02

no, ktoś następny do ucieszenia się? Nikt więcej nie powie czegoś miłego?
Najsłabsze ogniwo...

czarnazebra # 2005-04-02

widzę że się niezrozumiałyśmy...ironicznych wypowiedzi nie bierz sobie do serca bo niewarto i tyle...w każdym razie głowa do góry i miłego dnia.jak jeszcze coś jest niejasne to zapraszam na rozmowę albo proszę o ponowne przeczytanie tego komentarza.pzdr

czarnazebra # 2005-04-02

*nie warto *nie zrozumiałyśmy

klimt # 2005-04-02

Przemiła Saqqara:) Naprawdę się nie przejmuj:) Po prostu Koalar - czerwona kartka. To ktoś niespełniony, ktoś, kogo bawi i dopełnia obrażanie, wyśmiewanie, poprawianie innych, mimo zupełnego braku (bardzo często) wiedzy na dany temat. (patrz - persjarnia; równie dobrze mógł poprawić oscypek - ser produkowany w mleczarni:), o centrze czy forhendzie nie wspomnę:)) Raczej należy mu współczuć i powiedzieć: Koalarze, uśmiechnij się, bo tępiąc (jak Ci się zdaje "nie nasz styl") innych właściwie tępisz siebie:) I tyle Saqqara:) Uśmiechnij się:) A czarna_zebra, no cóż, "każda potwora ma swojego amatora" (to tylko ludowa mądrość)Wszystkiego miłego dla wszystkich:) Bądźmy mili dla siebie:)

saqqara # 2005-04-02

czarna zebra jeśli nie brać sobie do serca ironicznych komentarzy to po co je wpisywać? Jaki jest ich cel w takim razie? Widać ja na innym świecie żyję, bo uważam, że jeśli się już traci energię na pisanie czegoś, to w jakimś celu. I jakiś cel miałaś wpisując ten komentarz. Zresztą przeczytałam go jeszcze raz i myślę że dobrze rozumiem - jest to utrzymany w ironicznym tonie przytyk że nie umiem wpisywać haseł, a jednocześnie uznanie dla koalara że takie odpady jak ja eliminuje. Proste i łatwe w zrozumieniu.

Klimt - coraz częściej myślę, że nie ma sensu być miłym. Jestem miła dla ludzi, nie łażę i nie wpisuję ironicznych (i jak je tam zwał komentarzy) ale najczęściej spotykam się z identycznym odzewem jak tu. Po prostu takie osoby jak ja najłatwiej traktować jak worek treningowy...

A Koalar mnie nie obraził ani nie wyśmiał. Cóż, ma rację, wpisywałam się nie sprawdzając jaki jest tu obowiązujący styl, jeśli uważa, że niepotrzebnie się tu wpisuję to ok, każdy ma prawo do własnego zdania.

koalar # 2005-04-02

"jeśli uważa, że niepotrzebnie się tu wpisuję to ok" nigdy tego nie powiedziałem, nikogo nie zniechęcam, sama doszłaś do takich wniosków, a ja Cię nie będę za nic przepraszał ani namawiał do wpisywania znaczeń. Bierzesz chyba świat zbyt poważnie.
Jednocześnie chcę zdementować wpis jakiegoś ~goscia, jakobym nazwał jego matkę debilem.
Klimt - powpisuj znaczenia, chętnie popoprawiam, jak nie masz co robić a od mojej osoby się odczep.

klimt # 2005-04-02

Poprawa:

"j(tu chyba duża litera)eśli uważa, że niepotrzebnie się tu wpisuję to ok" - (chyba tak)nigdy tego nie powiedziałem, nikogo nie zniechęcam, sama doszłaś do takich wniosków, a ja Cię nie będę za nic przepraszał ani namawiał do wpisywania znaczeń. Bierzesz chyba świat zbyt poważnie.
Jednocześnie chcę zdementować wpis jakiegoś ~goscia, jakobym nazwał jego matkę debilem.
Klimt - (tu kolejność taka: powpisuj znaczenia, jak nie masz co robić, chętnie popoprawiam) powpisuj znaczenia, chętnie popoprawiam, jak nie masz co robić a od mojej osoby się odczep. Pozostałość ok:)))

koalar # 2005-04-02

Dzięki, cycuś.

~gosc # 2005-04-06

Im zasady wpisywania haseł bardziej jednolite, tym przejrzystsze i łatwiejsze w odbiorze. Ktoś, kto często korzysta z kurnikowego słownika woli czuć powtarzalność stylu. To świadczy o profesjonalizmie. Tak więc pilnuj, koalarze, czystości. Wolę stać po stronie profesjonalistów.

kabaret_mumio # 2005-04-06

To napisałem ja - twój ćela :)

saqqara # 2005-04-06

a czy w ogóle trzeba tu koniecznie stać po czyjejś stronie? Poza tym czystość stylu możliwa jest tylko w dwóch przypadkach:
1. wpisuje hasła tylko jedna osoba
2. hasła są przepisywane z innych słowników i minimalnie zmieniane (żeby nie być posądzonym o plagiat), czyli tak czy inaczej powielane.

Trochę to przykre, że nie liczy się to, że ktoś z racji wykształcenia może wpisywać hasła z dziedzin, na których się zna i czuje się profesjonalistą...gdybym przepisała hasło ze słownika, niewiele je zmieniając byłabym, idąc tym tokiem rozumowania, profesjonalistką w każdym calu, prawda? :)

greenpoint # 2005-04-06

należy kierować się "zasadami dotyczącymi wprowadzania znaczeń słów"
i tyle
są one po to, by zachować pożądaną jednolitość definicyjną
co jednak nie oznacza wprowadzania reżimu, jaki chyba zaczął marzyć się Koalarowi
dopóki nie będzie znaczeń do wszystkich słów, liczy się każda osoba, chcąca dodać znaczenie
nie było konieczności zmieniać definicji anemonu, podobnie jak nie poprawiałem definicji pod: bufa, cyc, czy fola

koalar # 2005-04-06

Elu, pytanie za milion zielonych, które znaczenie nie zostanie zmienione przez ni(e)jakiego Koalara, wszędobylskiego użytkownika serwisu Kurnik?

a) roślina zielna o białych lub żółtych kwiatach, inna nazwa - zawilec

b) roślina zielna o białych lub żółtych kwiatach; zawilec

c) Jest to roślina zielna o białych lub żółtych kwiatach, inna jej nazwa to: zawilec.

d) Anemon jest rośliną zielną o białych lub żółtych kwiatach. Nierzadko spotkać się też można z inną jej nazwą, która brzmi: zawilec.

Pamiętaj, że masz jeszcze do dyspozycji trzy zioła ratunkowe.

koalar # 2005-04-06

O, poprawione zostały "zasady dotyczące wprowadzania znaczeń słów", w końcu (szkoda, że usunięto tekst o Mashu :P).
Green, dzięki za cynk, już dodałem te słowa do mojej "listy słów do poprawy" :).
A znaczenia tu nie chciałem poprawiać, poprosiłem jedynie o to. Widziałem, że Saccara wprowadziła kilka definicji, więc chciałem zwrócić jej uwagę, by robiła to tak, jak robi to większość wpisujących. Miałem nadzieję, że dalej będzie wpisywać znaczenia, ale już w "naszym stylu".
I może w " zasadach... słów" też powinno się pojawić coś o równoznacznikach, nie byłoby niesnasków.

~gosc # 2009-04-29

anemon-to roślina o białych lub żółtych kwiatak popularnie nazywają sie zawilcami.