SJP
*
SŁOWNIK SJP

X

aoński

dopuszczalne w grach (i)

aoński

siostry aońskie - inaczej Aonidy, wg mitologii rzymskiej muzy mieszkające wraz z Apollinem na Helikonie


KOMENTARZE

bajerant # 2005-05-11

Pilnuj zawsze twej rzeczy jak oka źrzenicy.
Do jednej tylko wzdychaj aońskiej dziewicy.

greenpoint # 2006-12-20

redfoks, nie wiem, nad czym powinieneś bardziej popracować: nad kulturą czy logiką wypowiedzi

redfoks # 2006-12-20

w waszym słowniku ogiery się źrebią,kochający inaczej są hoży oraz występują też "bracia aońscy"-którzy w rzeczywistości są płci żeńskiej....i o to mi chodzi...wyrazom występującym w l.p dodaje się liczbę mnogą, wyrazy w liczbie mnogiej niedopuszczalnie się skraca,a poprawne formy odmian i deklinacji stają się "pustosłowiem".wielu wyrazom brakuje "znaczenia" i "występowania!jak do tego dodać koszmarki w rodzaju "wszo"(potocznie to se można mówić,a nie pisać)masę amerykanizmów,"komputeryzmów",rosyjskich i niemieckich naleciałości-to jest to prawdziwe oblicze tego słownika!!nie pozjadałem drogi kolego "greenpoint"wszystkich rozumów(i czuję się z tym dobrze)spróbuj ułożyć z wielu wyrazów z tego słownika normalne zdanie wedle zasad gramatyki(z podmiotem i orzeczeniem)i zobacz co ci z tego wyjdzie......

redfoks # 2006-12-20

była sobie fajna gra-dopóki nie przeszła na "zawodowstwo", drogi kolego greenpoint!!!!!

~gosc # 2006-12-20

redfoksie, taki jest nasz język polski, wszystkie wyrazy są ZGODNE z obowiązującymi słownikami. Więc pretensje nie do operatorów, ale do samego jeżyka i do językoznawców i do ludzi z ulicy (bo to oni tworzą zasób słów).

Słownik Alternatywny cały czas się rozwija, ROZWIJA (powtórzyć jeszcze raz?). A jeśli się rozwija to nie ma JESZCZE wpisanych wszystkich definicji. Jeśli jakiejś brakuje DOPISZ JĄ TY!!!
Zrób to i pomóż. A nie psiocz.

A Twój, jak mówisz, koszmarek "wszo" jest w słowniku i to nawet napisane w którym. Marsz do księgarni sprawdzić!

~gosc # 2011-07-14

*wg

przekorny # 2015-01-29

"inaczej Aonidy", a Aonid ni ma =]