dopuszczalne w grach (i)
pies o masywnej budowie ciała, długim tułowiu i krótkich nogach; basset
KOMENTARZE
Widać na tym przykładzie jak to meg zna język polski((((( Jako autorka wstawia słowo BASET. Motywując pojawienie się tego gniota przywoluje rasę psów. I słusznie. Tyle tylko, ze przywołując ową nazwę rasy słusznie wpisała jej poprawną nazwę. BASSET. Tak więc w słowniku powinno być BASSET i wszystkie odmiany powinny pochodzić od prawidłowej nazwy rasy psów. A s łowniku nie ma prawa istnieć BASET tylko BASSET czego dowód dała sama wpisując znaczenie.
Encyklopedia PWN. BASSET
Wielka Księga Ras (psy) BASSET
Lista ras Związku Kynologicznego. BASSET.
Podac wiecej przykladów????
Ale meg wie lepiej i wpisuje BASET.
Ciekawe co na to jej lekarz??
Encyklopedia PWN podaję pisownię przez pojedyncze es:
http://encyklopedia.pwn.pl/6135_1.html
Przy okazji przypominam, że forma pytania o źródło wygląda następująco:
Poproszę o źródło.
Nie wal głupa koalar. Meg sama w znaczeniu podała prawidłową pisownię "basset".Chyba, ze chcesz powiedzieć iż meg wpisała z błędem bo Ty znalazłes gdzieś pisownie "baset".A może chcesz coś wykasować, jakiś komentarz? A może powiesz meg, aby teraz szybko zmieniła w znaczeniu i napisała "baset"?? Takie gierki to sobie możesz uskuteczniać na podwórku, z kolegami w piaskownicy.Wszystkie fachowe żródła dotyczące ras psów, podają basset. Chyba, że tywierdzisz iż profesorowie, naukowcy tworzący historie rasy, to nieuki i źle piszą nazwę rasy. I nie podawaj mi linka do internetowej encyklpedii bo dla was widze nic poza Netem nie istnieje. Sięgnij po 12-tomową Encyklpoedię PWN, siegnij po przywołaną księgę Rasy psów i ich pochodzenie (autor to nie koalar), sięgnij materiały Związku Kynologicznego, po katalogi światowych wystaw i zobacz jak się pisze, a pisze sie BASSET. Chyba,że na półkach masz tylko komiksy i świerszczyki, to nie sięgaj.
Podałem ci link do hasła, które również występuje w moim domowym egzemplarzu encyklopedii PWN. Meg w znaczeniu podała równoznacznik, gdyż rasę tę można zapisywać basset lub baset.
Po twoim komentarzu, prostackim jak zawsze, Meg dodała występowanie słowa baset. Teraz sobie sprawdź. Chyba że twierdzisz, iż profesorowie, naukowcy tworzący słowniki języka polskiego i encyklopedie to nieuki i źle piszą nazwę tej rasy.
Co dodała i gdzie śmieszny człowieczku??? A może o tym pogadamy??? : Basset
pies o masywnej budowie ciała, długim tułowiu i krótkich nogach;
autor: misiu_w_kapeluszu, 2004-09-23
dopuszczalność w grach: tak
występowanie: nieokreślone
flagi słów pochodnych: OSTs
O bassecie basseta bassetem bassetowi
S bassetach bassetami bassetom
T bassetów
s bassety
Tak wiec misiu w kapeluszu podał prawdiłowa pisownie dotyczacą nazwy rasy. Meg, wpisała słowo baset, a w znaczeniu napisała :
basset, pies o masywnej budowie ciała, długim tułowiu i krótkich nogach → popraw
autor: meg, 2004-05-17
Nie widzisz czegoś czy jesteś slepy????
A poza tym misiu w kapeluszu napisał, ze wystepowanie słowa nieokreslone.Jak może być niekreslone skoro jest to nazwa rasy????? Dlaczego misio nie podaje źródła?????? Dlaczego meg wpisuje słowo baset, a przy znaczeniu posługuje się słowem basset??? A swoja droga powiedz mi co na to twój lekarz?? Masz szanse na powrót do zdrowia?? (Psychicznego)
Spróbuję wytłumaczyć po raz ostatni, tym razem jak głupiemu, bo inaczej, widzę, nie trafia.
W Słowniku Alternatywnym od jakiegoś czasu znajdowały się hasła baset i basset. Przy słowie basset znaczenie wpisał Misiu w Kapeluszu:
pies o masywnej budowie ciała, długim tułowiu i krótkich nogach; baset
Na końcu znaczenia podał równoznacznik - http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=54854
Z kolei pod słowem baset znaczenie wpisała Meg:
basset, pies o masywnej budowie ciała, długim tułowiu i krótkich nogach
Ona z kolei napisała równoznacznik na początku znaczenia.
Tak wygląda wpisywanie znaczeń w SA - pisze się znaczenie i równoznaczniki, synonimy. A ponieważ basset=baset, w znaczeniu słowa baset znajduje się basset, a z kolei w znaczeniu słowa basset znajduje się baset.
Pewnego dnia (2006-03-27) volvo_fh_12 napisał prostacki (jak zwykle zresztą) komentarz. Po tym fakcie Meg podała źródło (2006-03-27 22:45), z jakiego pochodzi słowo baset (Wielki słownik wyrazów obcych - PWN 2003 - M. Bańko). Misiu nie podał źródła, gdyż aktualizował hasło basset 2004-09-23, a wtedy w SA nie było jeszcze podawane występowanie słów, nie było takiej opcji. Nadal dziesiątki tysięcy słów nie mają podanego źródła, ale powoli jest to uzupełniane.
Podsumowując - słowo baset występuje w Wielkim słownik wyrazów obcych, wydawnicto PWN, 2003, redakcja - Mirosław Bańko. Jeszcze może taka wypowiedź pana Bańki:
http://slowniki.pwn.pl/poradnia/lista.php?id=7105
Inteligentna osoba znajdzie analogię do słów basset - baset.
Chyba już wszystko jasne, prościej opisać się tego nie da...
PS Na kolejne prostackie pytania/zaczepki/komentarze nie uzyskasz żadnej odpowiedzi.
jak dla mnie sprawa jest prosta- to naturalne, ze wystepuja spolszczenia, i uproszczenia. i tak jak moze byc amstaf, tak moze byc baset. pewnie rzadko kiedy wystepuja wyrazy zapozyczone pozostaja na zawsze w oryginalnej formie. jest z pewnoscia wiele zapozyczonych slow, ktore przyjelismy tak dawno i tak przerobilismy, ze ciezko doszukac sie pochodzenia:)
"pozostajace" zamiast "pozostaja" powinno byc