SJP
SŁOWNIK SJP

bigot

dopuszczalne w grach

bigot

pobożniś, świętoszek


KOMENTARZE:

~gosc # 2014-09-12

Osoba nietolerancyjna

~gosc # 2016-10-10

Czy fanatycy lewicowej poprawnośck muszą zawłaszczać nawet słownik i próbować dodawać znaczenia słowom, które znaczą coś innego.

Poza tym polecam poduczyć się i np. poznać czym jest tolerancja, a czym akceptacja.

~gosc # 2016-10-12

bez akceptacji nie ma tolerancji, więc sam się może poducz

mirnal # 2016-10-12

Wielu rzeczy nie akceptujemy, ale tolerujemy. Choćby dla świętego spokoju...

~gosc # 2016-11-09

racja, to ze toleruje halasujacych studentow po zdanym egzaminie nie oznacza ze akceptuje halasowanie, tak samo gdy ktos z lewicy toleruje istniejące nierówności społeczne i im nie przeciwdziała bo nie ma możliwości to nie oznacza, że je akceptuje

~gosc # 2016-12-26

Zgadzam się, nie ma akceptacji bez tolerancji. Istnieje natomiast tolerancja bez akceptacji. Tolerancja znaczy tle co znosić, wytrzymywać. Inaczej jest z akceptować czyli przyjąć, zgodzić się.

~gosc # 2017-04-20

To nie ma nic wspólnego z "lewicową poprawnością". Słowo "bigot" pochodzi ze starofrancuskiego i oznacza właśnie osobę świętoszkowatą, religijnego hipokrytę. Pierwotnie było stosowane jako obraźliwe określenie na religijnie gorliwych Normanów. W języku polskim słowo "bigot" zachowało właśnie to oryginalne znaczenie: "pogardliwie o kimś przesadnie religijnym lub gorliwie manifestującym swą religijność". W języku angielskim zaś, słowo to oznacza osobę nietolerancyjną, silnie związaną ze swoją społecznością (religijną, etniczną, polityczną itd.) i uprzedzoną wobec tych, którzy do tych społeczności nie należą.