SJP
*
SŁOWNIK SJP

X

bożyszcze

dopuszczalne w grach (i)

bożyszcze

idol; osoba bezgranicznie podziwiana i naśladowana


KOMENTARZE

~gosc # 2006-03-15

osoba znajdująca sie w centrum zainteresowania ogółu. wyparła z dziecięcych marzen takie zawody jak: strażak, policeman, murarz, tynkarz, akrobata, parapeciaż, dekarz. Jego imie zazwyczaj zaczyna sie na "K" a kończy na "lylu". Widziany ostatnio w okolicach wsi gminnej Srokowo. w powiecie warm-maz. Wywiera niesamowity wpływ na uczucia płci przeciwnej jak i bardzo czesto ( JAK NIE CZĘŚCIEJ) tej samej. Istota przebiegła, sprytna i niesamowicie ruchliwa.

~gosc # 2006-03-30

Popieram, on zawrócił w głowie dla Oli!!!!

~gosc # 2006-03-30

a to łobuz i drań. Żeby biednej Oli w głowie zawrócić. Ten "Bożyszcze" nie ma sumienia!! Jego motto to ZZZ, Zdobyć Zaliczyć Zapomnieć i czasami wspominać tzw. pamięciówki wieczorkami ze świerszczykiem w ręku i żelem nawilżającym. A to KAT!!

~gosc # 2006-03-30

Cały męski dream team z POS-u w pewnym mieście to asy!!!P.S. Jak mówi to Ola - dzieciaczki!!!

kasia17bln # 2012-06-18

Bożyszcz - osobnik płci męskiej nie posiadający łazienki . Najczęściej zamieszkały w samochodzie , nie ma stałej pracy , uwagę płci przeciwnej przyciąga między innymi zapachem (pracującego mężczyzny) Za takim kimś uganiają się głównie małolatki posiadające syndrom braku ojca . Zdarza się , że " Bożyszcze " nie są świadomi tego , że nimi są (mogą się dowiedzieć o tym nawet po kilku latach od obcej osoby )

~gosc # 2022-11-26

Trygłowe bożyszcze czczone przez Słowian to Swarożyc.

~gosc # 2022-11-26

już w latach '00 zauważono zmianę marzeń dzieci...