SJP
SŁOWNIK SJP

X

covid

słowo występuje tylko jako część innych haseł

POWIĄZANE HASŁA:


KOMENTARZE:

mirnal # 2020-10-12

Brak od małej litery - covid, kowid.

~gosc # 2020-11-12

Od każdej litery tego brak bez tej 19, co jest błędem, bo koronawirusów jest więcej niż ten odkryty w 2019 roku. Po polsku powinno się pisać CHKOW i czytać choroba koronawirusowa, co jest niestety niepraktyczne, bo nie do wymówienia. CHKOW wywołuje kow. jakikolwiek, logicznie rzecz biorąc, ale najgroźniejsze ponoć są kowy-ZOCNO, z tym że ponoć nie zawsze powodują rozwinięcie się ZOCNO, ten kow. co teraz jest głównym tematem mediów ponoć może powodować CHB, a to nie przelewki, bo CHB historycznie nieraz niszczyła ludziom życie. Nie zapominajmy o ko.-w.-ZOCNO-1 wywołującym CHKOW-O2 (nie mylić z kow.-ZOCNO-2) i innych WZOCNO i w ogóle jakichkolwiek PZOCNO, CHREW i WCHG i ogólnie WCH, a także WZ wywołanych przez P po polsku zwanych TCH i TZ, a tak naprawdę TDO, gdy mamy je możemy mówić o CHO, ale możemy też mieć TNO i wtedy utrudnia nam życie groźna CHB.

~gosc # 2020-11-12

Od każdej litery tego brak bez tej 19, co jest błędem, bo koronawirusów jest więcej niż ten odkryty w 2019 roku. Po polsku powinno się pisać CHKOWI i czytać choroba koronawirusowa, bo sam skrót jest niestety niepraktyczny, bo nie do wymówienia. CHKOWI wywołuje kow. jakikolwiek, logicznie rzecz biorąc, ale najgroźniejsze ponoć są kowy-ZOCNO, z tym że ponoć nie zawsze powodują rozwinięcie się ZOCNO, ten kow. co teraz jest głównym tematem mediów ponoć może powodować CHBE, a to nie przelewki, bo CHBE histo/erycznie nieraz niszczyła ludziom życie. Nie zapominajmy o ko.-w.-ZOCNO-1 wywołującym CHKOWI-O2 (nie mylić z kow.-ZOCNO-2) i innych WZOCNO i w ogóle jakichkolwiek PZOCNO, CHREWI i WCHG i ogólnie WCH, a także WZ wywołanych przez P po polsku zwane TCH i TZ, a tak naprawdę TDO, gdy mamy je możemy mówić o CHOB, ale możemy też mieć TNO i wtedy utrudnia nam życie groźna CHBE.

~gosc # 2020-11-12

Od każdej litery tego brak bez tej 19, co jest błędem, bo koronawirusów jest więcej niż ten odkryty w 2019 roku. Po polsku powinno się pisać CHKOWI i czytać choroba koronawirusowa, bo sam skrót jest niestety niepraktyczny, bo nie do wymówienia. CHKOWI wywołuje kow. jakikolwiek, logicznie rzecz biorąc, ale najgroźniejsze ponoć są kowy-ZOCNO, z tym że ponoć nie zawsze powodują rozwinięcie się ZOCNO, ten kow. co teraz jest głównym tematem mediów ponoć może powodować CHBE, a to nie przelewki, bo CHBE histo/erycznie nieraz niszczyła ludziom życie. Nie zapominajmy o ko.-w.-ZOCNO-1 wywołującym CHKOWI-02 (nie mylić z kow.-ZOCNO-2) i innych WZOCNO i w ogóle jakichkolwiek PZOCNO, CHREWI i WCHG i ogólnie WCH, a także WZ wywołanych przez P po polsku zwane TCH i TZ, a tak naprawdę TDO, gdy mamy je możemy mówić o CHOB, ale możemy też mieć TNO i wtedy utrudnia nam życie groźna CHBE.

mirnal # 2020-11-16

Puszczono tekst trzykrotnie?

mirnal # 2020-11-17

Sportowiec po szczęśliwym przebyciu covidu nie będzie już mistrzem.
Sportowiec po szczęśliwym przebyciu covidu raczej przestanie być mistrzem.
Prawda czy fałsz?

~gosc # 2020-11-21

Jakiś gość wypadł (pewnie samobójstwo) z okna szpitala i zginął. Było chory na covid. Waszym zdaniem powinien być doliczony do ofiar pandemii?

~gosc # 2020-11-22

Miernal, zamilknij, hieno...
Ty byś ojca i matkę zepchnął z parapetu - żeby móc o tym napisać.

okr # 2020-11-23

Panu Mirnalowi wyraźnie dokucza samotność.

~gosc # 2020-11-24

https://twitter.com/Piechocinski/status/1331331561137041412

Przyznam, że serce mi podskoczyło do gardła, gdy to zobaczyłem - ale Wioskowy jest jednak trochę starszy. Tak jak uważam go za skończonego durnia, tak nie życzę mu śmierci covidowej ani żadnej innej.