dopuszczalne w grach (i)
oznaczenie czegoś w czasie
-
niedopuszczalne w grach (i)
nazwisko
POWIĄZANE HASŁA:
KOMENTARZE
odzruciło mi w grze z komputerem
Niestety ta gra staje się coraz głupsza.Takie "wyrazy" jak eu , ee i inne kretynizmy , oraz tzw.łacina kuchenna kompromitują twórców gry.Nie chcą oni wiedzieć , że grają w literaki także dzieci i umieszczenie tych wulgaryzmów to po prostu rozpowszechnianie treści obscenicznych.Ciekawe co na to mogą powiedzieć odpowiednie urzędy.Faktem jest , że jeśli pleni sie chamstwo , to pewien wkład w to mają także twórcy tej gry , gdyz niejako nobilitują to , co powinno być ignorowane.
Ponieważ angielszczyzna jest przebojowa, zatem proponuję wprowadzić słowo 'data' (pol. 'dane'), bez lmn. i bez deklinacji. Zamiast 'dane' pisalibyśmy 'data' (wymowa polska lub angielska).
Na reprodukcji gazety "Chwila" z 6 września 1939 widnieje data wydania "6. września 1939."; czyżby dawniej pisano kropki w datach?
Do Pana M.
Kropki po cyfrze lub liczbie w datach to "wymysł" ostatnich lat. To ma rzekomo wyeliminować, co czynią niektórzy probując ułatwić wymowę, użycie [ 6-ego września 1939], choć nie dodano, co jest BARDZO CIEKAWE, literki <r.> po podaniu roku.
Osobiście nie przepadam za tym 'wynalazkiem'. Ciekawe czy to użycie jest również propagowane w obecnych szkołach?
M176c / W
Jak długo sięgam pamięcią, to nie widziałem w szkole ani w gazetach daty np. 1 września 1939 pisane z kropką po jedynce. Mało tego, w żadnej z książek tego nie widziałem, choć niektóre były dość stare. Nie wiem, kiedy zlikwidowano tę kropkę.
Róża Data-Ptak - wioślarka, trenerka szermierki, olimpijka z Montrealu 1976; ciekawe dane (ang. data) kwiatowo-ornitologiczne.
Która z wersji wydaje się Wam najdostojniejsza (na dyplomach, obwieszczeniach, plakatach)?
Gdynia, dnia 23 marca 2020 r.
Gdynia, dnia 23 marca 2020
Gdynia, 23 marca 2020 r.
Gdynia, 23 marca 2020
?