dopuszczalne w grach (i)
czynnik wpływający na coś w zasadniczy sposób
KOMENTARZE
Czynnik ludzki jako determinanta zdarzeń lotniczych
determinanta jest rodzaju żeńskiego, czy poprawna jest forma "determinant" - rodzaju męskiego?
Wiele osób - w tym dziennikarze - nie zwracają uwagi na poprawną odmianę liczebnika DWA w zależności od tego czy podmiot jest rodzaju żeńskiego czy męskiego. Np. Między DWIEMA osobami, dziewczynami, liczbami (nie DWOMA osobami), ale za to między DWOMA domami, mężczyznami, kotami...
może nie zwracają. a może po prostu - w odróżnieniu od ciebie - skończyli nieco więcej niż pół klasy podstawówki.
"może nie zwracają. a może po prostu - w odróżnieniu od ciebie - skończyli nieco więcej niż pół klasy podstawówki".
I CO IM TO DAŁO, ŻE SKOŃCZYLI, SKORO NIE POTRAFIĄ ODMIENIAĆ???? KRYTYKOWAĆ KOGOŚ, KTO MA RACJĘ EWIDENTNĄ TO JUŻ NAPRAWDĘ BUDZI LITOŚĆ...
Jeżeli analfabetę zabierającego się za udzielanie porad językowych przerasta nie tylko zajrzenie do słowników, lecz także - dajmy na to - obsługa caps locka, to - obawiam się - budzi on nie tylko litość.
Słownik poprawnej polszczyzny PWN:
"N[arzędnik]: m[ęski] i n[ijaki] - 'dwoma'; ż[eński] - 'dwiema' a[lbo] 'dwoma'"
"zajrzenie do słowników" chyba ładniej i poprawniej byłoby "spojrzenie do słowników", "sprawdzenie w słownikach".
poprawniej (cokolwiek miałoby to znaczyć) byłoby gdybyś zajrzało/spojrzało/sprawdziło w słownikach, zaś z pisaniem tu czegokolwiek wstrzymało się tak gdzieś do osiemnastych urodzin co najmniej.
Kolego, nie przesadzaj. Ewidentnie widać, że autorka powyższych komentarzy - z którą toczysz dyskusję - reprezentuje poziom nieco wyższy od klasy podstawowej, nadto (najprawdopodobniej) ma ukończone 18 lat.
Zrozumiałabym Twoje nadgorliwe czepialstwo w przypadku "rarzących błenduw ortograficznych), ale akurat w tej sytuacji raczej nie ma podstaw, by się kłócić.