SJP
*
SŁOWNIK SJP

X

do widzenia

dopuszczalne w grach (każdy człon) (i)

do widzenia

wyrażenie używane czasem przy pożegnaniu; do zobaczenia, tymczasem


KOMENTARZE

~gosc # 2009-02-10

A może mi wytłumaczycie w jaki sposób można w literakach wpisać dwa słowa na raz i jak wstawić spację? Może wstawić blanka i go nie odkrywać ha ha ha... Ej redaktorzy redaktorzy, poprawcie się, dopuszczacie nonsensy, dopuście i "dzień dobry", "pozostaję z szacunkiem", "Szanowna Pani" itd, itp. Przecież to też są zwroty. Tylko najpierw zmieńcie zasady gry w literaki.

cranetts # 2009-02-11

Moja prośba do adminów: jeszcze jedna odpowiedź do działu "najczęściej zadawane pytania":

"Dlaczego zwroty składające się z kilku wyrazów, np. <<wte i wewte>>, <<do widzenia>>, <<a zatem>> są oznaczone jako dopuszczalne w grach, skoro nie da się ich położyć na planszy?"

Dopuszczalne, tzn. każdy pojedynczy wyraz wchodzący w ich skład jest dopuszczalny w grze, np. "wte", "widzenia", "zatem".

~gosc # 2009-02-11

Szanowny cranetts, nie tak całkiem masz rację, "wte i wewte" jako całość jest dopuszczone a "wte" oraz "wewte" jako pojedyńcze człony już nie. Nastepny absurd :(

~gosc # 2009-02-11

Szanowny gościu, a gdzie masz napisane przy hasłach "wte" oraz "wewte", że słowa te nie są dopuszczalne w grze? Czytać ze zrozumieniem!

~gosc # 2009-02-11

no to wejdź i sopbie sprawdź co jest napisane przy haśle WTE bądź WEWTE. Ja tam nie widzę aby było napisane że słowo to jest dopuszczone, natomiast jest napisane że nie wystepuje w żadnym słowniku. A poniżej podane powiązania. Czytać ze zrozumieniem? To raczej pisać z sensem

~gosc # 2009-02-11

To, że nie jest napisane, że jest dopuszczalne w grze nie oznacza, że nie jest dopuszczalne w grze. Nie jest również napisane, że nie występuje w żadnym słowniku. Czytać ze zrozumieniem!

~gosc # 2009-02-11

gościu czy Ty siebie słyszysz? Jeszcze raz powtarzam pisać objaśnienia haseł z sensem dopuszone=dopuszczone niedopuszczone=niedopuszczone, żegnam

~gosc # 2009-02-11

No i oczywiście: (słowo występuje w słowniku tylko jako część innych haseł)=(słowo występuje w słowniku tylko jako część innych haseł). Czytać ze zrozumieniem!

~gosc # 2009-02-11

Do widzenia

wymiatator88 # 2009-02-11

Słowo występuje jako część innych haseł- oznacza to że słowo "wte" i "wewte" możesz ułożyć na planszy gościu. Nigdzie nie jest napisane, że słowo to jest niedopuszczalne, więc JEST dopuszczalne. Inny przykład słowo "usranej" występuje jako część zwrotu "do usranej śmierci". Możesz to słowo ułożyć na planszy, bez obawy, że przeciwnik ci je zdejmie, ale słowa "niusranej", "usrana", "usrany" są niedopuszczalne.

~gosc # 2009-02-11

O rety... Ja to wszystko wiem, czepiam się jedynie faktu, iż przy pełnym zwrocie np "do widzenia", "wte i wewte" WYMALOWANE jest na zielono, że dopuszczalne, co na zdrowy rozum wydaje sie nonsensem, natomiast przy częscich składowych danego zwrotu np: "wewte", "usranej" itd, nie jest jasno na zielono NAPISANE że słowo jest dopuszczalne. O to mi jedynie chodzi, że objaśnienia nie są jednoznacznie jasne i przejrzyste w tych wypadkach dotyczacych zwrotów i ich składowych. To tyle.

~gosc # 2015-08-24

A ja to kiedyś nawet słyszałem "do widzęcia" :-)