SJP
*
SŁOWNIK SJP

X

efyra

dopuszczalne w grach (i)

efyra

stadium larwalne meduzy; efira


KOMENTARZE

mexikanka # 2006-04-26

Proszę sprawdzić!! Efyra to młoda meduza zaraz po strobilizacji polipa!!

jjajjo # 2006-05-18

hasło rzeczywiście istnieje ale słowniki niestety go nie uwzglądniają

oscypp # 2006-06-27

bez sensu kompletnie. Słowo powinno sie znalezc w slowniku...

nazinka # 2007-03-22

widzę, że ten słownik jest ubogi w terminy biologiczne, acz nie brakuje mu tych ważniejszych, np. 'fajter', 'cipa', 'picza'.


*efyra - młoda, słabo rozwinięta meduza, powstała tuż po procesie strobilizacji. przekształca się w bardziej rozwiniętą formę młodej meduzy, aż w końcu stanie się dorosłym osobnikiem.

antoniwieczorek # 2007-03-23

A to może dlatego, że określenia biologiczne są specjalistyczne? Hm? :)

nazinka # 2007-03-25

specjalistyczne? w 1 klasie liceum sie ma takie rzeczy.

voleuse # 2007-06-08

Ja równiez jestem zbulwersowana. Efyra być powinna, z całą stanowczością.

anuluj # 2008-08-17

Drogi antoniwieczorku. Uważasz, że efyra jest specjalistycznym określeniem. Nie uważasz jednak, że słowo adrenokortykotropina jest odrobinkę bardziej specjalistyczne? A jednak jest dopuszczalne. Z czego się oczywiście bardzo cieszę:) Efyra winna być dodana do słownika, ponieważ znajduje się tu PLANULA, która, wydaje mi się, jest z tej samej beczki. Przestańcie przestrzegać tych powalonych zasad dodawania słów do słownika!!! Dziękuję!

ppianista # 2008-08-17

Hm, moim skromnym zdaniem za powaloną zasadę należałoby uznać dodawanie słów na podstawie implikacji: jeżeli mamy dopuszczalne hasło X, to dopuszczalnym winno się stać także każde Y, jednakże wtedy i tylko wtedy, gdy oba z nich wiążą się z tą samą dziedziną...

...może jestem inny, ale nie o tym tu i teraz :-)
Po prostu wydaje mi się, że to, co zaproponowałeś jest zbyt elastyczne - mielibyśmy z tego stokroć więcej narzekań i problemów aniżeli teraz, przy obecnych zasadach... Mam nadzieję, że nie muszę wyjaśniać skąd oweż przypuszczenia...
...pozdrawiam!

~gosc # 2008-09-24

Efyra to starodawna nazwa Koryntu.

~gosc # 2014-02-01

W sumie to tak, jakby ten słownik promował słowa wulgarne i głupie, nagradzając prostaków, za to karze tych, którzy są mądrzejsi i znają słowa wysublimowane... Chyba nie o to chodziło w tej grze?