SJP
*
SŁOWNIK SJP

X

ezę

dopuszczalne w grach (i)

eza

prosty przyrząd laboratoryjny służący do przenoszenia pojedynczych kolonii drobnoustrojów na podłoże hodowlane


KOMENTARZE

kobieta_w_biustonoszu # 2003-04-27

eza służy do dłubania w bakteriach:))) poważnie :)wiec biernik: kogo co? ezę

~gosc742620 # 2003-07-01

dokładnie. Ale czemu nie może byc dopuszczone w grze?

~gosc # 2003-07-01

bo mashroomy sobie tego nie zycza.

~gosc # 2003-07-01

bardzo konkretna odpowiedz...bez komentarza.

mashroom # 2003-07-01

bo nie spełnia zds...NIE JESTEM ADMINEM SŁOWNIKA I NIE JA DODAJĘ WYRAZY...nauczcie się wreszcie...

~gosc # 2003-07-01

przecież eza nie jest pisana z dużej litery, czemu nie jest dopuszczalna. To nie jest zaden skrót. Mimo to jest w słowniku. Jak to?

~gosc # 2003-07-01

mowie ze mashroomy se nie zycza...

mashroom # 2003-07-01

słyszeliście? nie spełnia zds...mam być ponownie niemiły? jak mam być miły w stosunku do osób, które sobie za przeproszeniem jaja robią, a nie potrafią normalnie porozmawiać i dać sobie wytłumaczyć. WA, ENS czy EZA są w słownikach, ale niedopuszczalnych przez (Z)asady (D)opuszczalności (S)łów (na podobnej zasadzie nie są dopuszczalne imiona np. są w słownikach ale nie spełniają ZDS...logiczne...tylko musicie CHCIEĆ to zrozumieć, bo połowa krzykaczy to lubi robić po prostu jaja i wpisywać kolejne komentarze nic nie wnoszące do dyskusji)

dziękuję za uwagę.

mash.

~gosc # 2003-07-01

z jaką łaską Ci wytłumaczył...

moniq_s84 # 2006-02-06

nie rozumiem podstaw do niedopuszczenie tego slowa

borekns # 2008-02-05

ale dzlaczego sa niedopuszczone
skoro
1.nie jest to nazwa wlasna
2.nie jest to skrot
3.jest to nazwa jakiegos narzedzia tak jak np mlotek, srobokret, mikroskop, probowka itp

chyba faktycznie dlatego ze mashromy sobie tego nie zycza

wogole kto ustala te zasady
slowa takie jak ii, ee czy chyba najslynniejsze ęsi niewiadomo co znaczą i niby spelniaja zasady dopuszczalnosci slow
tak samo marki samochodow jedne sa innych niema... a nie powinno byc marka to marka a nie nazwa samochodu poz tym ciagle pojawiaja sie nowe i nie sa uzupelniane w slowniku, natomiast slowa ktore istnieja i jak w/w nie spelniaja i nikt nie wie dlaczego
bo niema ich w slowniku? to albo stary slownik albo do d...

prozba do mashomow i innych adminow BADZCIE PANOWIE I PANIE BARDZIEJ KONSEKWENTNI

porti # 2008-02-05

A przeczytałoś zasady dopuszczalności słów? Niektórzy przeczytali i wiedzą dlaczego słowo to nie jest dopuszczalne w grze.
PS Następujących słów, jakich użyłoś w swej wypowiedzi nie ma (pomijam te z brakiem polskich znaków diakrytycznych) w słowniku: wogole, niewiadomo, niema (w znaczeniu niemania ;-) ), prozba. Będziesz żądało uznania je za dopuszczalne?

borekns # 2008-02-05

ojojoj ale sie narobilo...
nie slow z bledami nie
ale slow ktore istnieja i cos znacza TAK!
i prosze mnie nie lapac za slowka

borekns # 2008-02-05

i jeszcze jedno
nie chodzi mi o to ze slowo nie jest dopuszczone ale o brak konsekwencji w tych calych zasadach jak sie nie dopuszcza jakiegos slowa bo nie spelnia ktorejs to sie nie dopuszcze wszystkich ktore nie spelniaja natomias tu ewidentnie dopuszczenie jakiegos slowa zalezy od widzimisie i luznej interpretacji tychze zasad przez dopuszczajacego dlatego nie domagam sie tylko dopuszczenia tego konkretnego slowa ale KONSEKWENCJI w dopisywaniu lub usuwaniu slow.

Zelazna zasada jest to ze jakies slowo zostalo w takim to a takim slowniku umieszcone to jest dopuszczone a ja sie w takim razie pytam czy w tych slownikach sa np wszystkie mozliwe odmiany tego slowa he?
niektore sie odmienia na kilka sposobow a nie wszystkie odmiany sa dopuszczone inne znowu wyszly z uzycia i napisanie ich to ewidenty byk a sa dopuszczone bo ktos je tam kiedys napisal dla mnie to brak konsekwencji i tworzenie slownika wedlug wlasnego widzimisie

meg # 2008-02-05

W odpowiedzi na Twoje pytania:

1. Jeśli jakieś słowo nie spełnia zasad to nie jest dopuszczone do gry i nie jest prawdą jakoby dopuszczano do gry słowa niespełniające zasad wg "widzimisie i luznej interpretacji tychze zasad przez dopuszczajacego"

2. W dopuszczalnych słownikach albo podana jest cała fleksja, albo można ją odczytać na podstawie tabel dołączonych do słownika, w przypadku słowników bez informacji o fleksji słowa odmieniane są zgodnie z zasadami języka polskiego

3. "niektore sie odmienia na kilka sposobow a nie wszystkie odmiany sa dopuszczone inne znowu wyszly z uzycia" - do gry wchodzą słowniki wydane w ostatnich latach (zakres znajdziesz na stronei z zasadami) więc wszystkie podane w nich formy fleksyjne są aktualnie uznawane za poprawne i wszystkie wchodzą do gry

~gosc # 2011-10-27

i tak się nagadaliście,a i tak w końcu dopuszczalne..
phi