SJP
*
SŁOWNIK SJP

X

filantropia

dopuszczalne w grach (i)

filantropia

udzielanie pomocy potrzebującym; dobroczynność, beneficencja


KOMENTARZE

~gosc # 2013-04-04

Barbara Piasecka-Johnson (ur. 1937 we Staniewiczach, Kresy Wschodnie, Polesie, zm. 1 kwietnia 2013) – polska filantropka, koneserka sztuki i kolekcjonerka. Wdowa po Johnie Sewardzie Johnsonie I. Jak to na cudzej krzywdzie i na niemoralności można zostać bogaczem i filantropem. Gdyby nie spryt i rozbijanie rodzin to na Kresach mogłaby klepać biedę po kres swych dni.

~gosc # 2013-04-04

wzór do naśladowania - wyjechać z ojczyzny, sprzątać, poderwać bogacza, rozbić rodzinę, przejąć majątek i być filantropem... Niech Polki wezmą z Niej przykład, w jaki sposób można być dzisiaj patriotą i filantropem

~gosc # 2013-04-04

Ciekawe, dlaczego "książkowo"? Jak to słowo brzmi "nieksiążkowo"? Który słownik podaje swyraz "filantropia" jako książkowy? Czyżby autor za "książkowe" uznawał wszystkie te słowa, których nie poznał przed pójściem do szkoły?

~gosc # 2014-01-31

Gosciu, cytujesz tylko Piasecka-Johnson? Takich "filantropow", slynniejszych od niej jest wiecej na swiecie, np. Georges Soros, slynny spekulant i filantrop, zyczliwa Leona Helmlsey. Proponuje poczytac na ich temat, uwazam ze sa bardziej nieuczciwi od Piaseckiej-Johnson, ktora dla swojej ojczyzny, zrobila jednak wiele.

~gosc # 2014-08-13

A ja znam filantropa, który założył fundację - nie jest bogaczem, nie jest celebrytą, aktorem, politykiem, ani właścicielem stacji telewizyjnej. I nie zatrudnił się w swojej fundacji. Pomaga sierotom, i chce wybudować dla nich miejsce do pracy, bo uważa, że nie dawanie kasy, ale dawanie pracy jest właściwe. I tacy ludzie mnie przekonują. Nie będę pisała jak się nazywa. Sami zobaczcie. Oddaje krew, pracuje w domu dziecka, organizuje Dni Solidarności Społecznej od 11 lat, jest strażakiem ochotnikiem. Takim powinniśmy pomagać, bo oni nie przejedzą darowizn. strona internetowa jego fundacji: filantropia.eu Polecam!