dopuszczalne w grach (i)
potocznie: spodnie
KOMENTARZE
galoty to jest takie coś co sie zakłada na głowe i sie chodzi nago
ty chyba ćpun jestes skoro masz takie zwidy, galoty nosi sie nizej czyli na dupie :))
Galoty = francuskie: sansculotte = bezspodniowiec (republikanin)
a galot nie ma bardzo dziwne
no właśnie! brak 'galot' zdumiewa .... i może być groźny
;)
GALOTY inaczej GALOCI to mieszkańcy starożytnej GALATIA leżącej na terenie obecnej Turcji. Od nich Ukraińcy Żydzi przenieśli nazwę GALICJA do Europy. Inne nazwy w zapisie to Gala, Galla, Galicia itp. Ukraińcy Żydzi uważają się za spadkobierców Chazarskiego Kaganatu dlatego przyjęli w godło państwa złotą tamgę, symbol pikującego sokoła. Potocznie GALOTY to nazwa dolnej części ubrania, spodni świadczące o statusie i przynależności do określonych kręgów kulturowych. @
Inna nazwa GALOTY pochodząca ze wschodnich stepów to HAJDAWERY, szerokie, luźne i czasem upięte w kostkach spodnie.
Podaję za: Magazyn “Bieliźniarstwo & Pończosznictwo”.
Galoty, pantalony, kalesony to strój występnych kobiet aż do XIX wieku. We Włoszech w XVI wieku znano galoty do kolan. Szyto je z jedwabiu, lnu lub aksamitu i głównie dla pań lekkich obyczajów.
Katarzyna Medycejska, królowa Francji w XVI wieku wkładała do jazdy konnej kalesony ze złotych lub srebrnych tkanin, przyozdobione licznymi falbankami i kokardami. Po jej śmierci ten zwyczaj uznano za zbędną fanaberię.
Krótkie gacie, obecne majtki znały już rzymskie kurtyzany. Wówczas modne było subligaculum, czyli pas oplatany wokół bioder i zakrywający pośladki. Kobieca bielizna przez wieki była traktowana jako oznaka rozwiązłości i niemoralnego życia.
“Za sztukę płótna szwabskiego, co na gacie, złp. 9” – odnotowano w rachunkach księcia Zasławskiego z 1636 r. Zapiski te odnoszą się do męskiej garderoby z XVII wieku.