dopuszczalne w grach (i)
potocznie:
1. nieudany wypiek; zakalec;
2. utwór literacki, film, sztuka itp. bez żadnych wartości artystycznych, wywołujący znużenie odbiorcy; szmira
-
dopuszczalne w grach (i)
w obróbce plastycznej (hutniczej): ubytek przekroju ciągnionego lub walcowanego materiału
KOMENTARZE
nazwisko Gniot - szef kotłowni opalanej zgniecioną słomą; do Gniota; p. Gniotowie
inaczej purée lub piure
Gniot to kipeski film, książka, gra, komiks, sztuka, a nie synonim piure czy nazwisko szefa kotłowni opalanej zgnieconą słomą, mirnal, serio, skąd ci takie rzeczy przychodzą do głowy? Spójrz, ile żyje/żyło osób o takim nazwisku: http://www.myheritage.pl/research?formId=master&formMode=&action=query&exactSearch=0&qname=Name+ln.gniot&oft=&sab=&utm_source=partner_verwandt&utm_medium=redirect_karten&utm_campaign=www.moikrewni.pl&rpp=100 Powiesz mi, że wszystkie te osoby były "szefami kotłowni opalanej zgnieconą słomą"? A co do drugiego:podaj mi chociaż jeden przykład, gdzie na piure mówi się gniot. Jeśli to określenie gwarowe, to powiedz z jakiej gwary pochodzi.
Drogi człowieku, zgadzam się z twoją opinią dot. puree, ale co do nazwiska, nie wiem czy wiesz, ale to jest jego geneza. Kiedyś nazwiska nadawano od cech charakterystycznych, czy zawodów, a potem wszyscy kolejni członkowie rodziny takie mieli
W mediach widuje rozmaite nazwiska z imionami (sportowcy, politycy, aktorzy, ale także mało znani pracownicy, np. p. Gniot był opisany jako szef kotłowni opalanej zgniecioną słomą. Inne nazwiska - p. "Magia nazwisk" w Goglach.
Gniot/sa, nie łamiotsa
możiet byt', jednakże każdy materiał ma swoją wytrzymałość, a człowiek szuka sensu