SJP
SŁOWNIK SJP

X

gnu

dopuszczalne w grach (i)

gnu

(r. żeński lub nijaki) gatunek antylopy żyjącej na równinach południowej i wschodniej Afryki


KOMENTARZE:

chazzzz # 2005-07-13

antylopa

karolzxz # 2007-09-01

antylopa

~gosc # 2007-12-09

antylopa

anka19999 # 2008-02-16

antylopa

~gosc # 2008-12-27

krokodyl... obejrzyjcie sobie Earth Planet

~gosc # 2010-07-14

licencja programistyczna GNU

~gosc # 2016-01-04

,,r. żeński lub nijaki''
Językoznawcy nie potrafią się zdecydować jakiego rodzaju jest to słowo, ciekawe, ciekawe.

~gosc # 2016-01-04

Językoznawcy po prostu (w odróżnieniu od tysięcy internetowych analfabetów z zacięciem korektorskim) nie chorują zazwyczaj na przymus dyskwalifikowania wszystkich możliwości z wyjątkiem "jedynej poprawnej".

~gosc # 2016-01-04

Dobra rozumiem, że jest możliwość żeby jakiś wyraz miał więcej niż jeden rodzaj. Trochę to dziwne ale widocznie tak jest. A mógłbyś podać więcej przykładów takich wyrazów skoro robisz za znawcę w tym temacie.

~gosc # 2016-01-04

I nie dyskwalifikuję wszystkich możliwości z wyjątkiem ,,jedynej poprawnej'' tym bardziej, że w tym przypadku nie mam zielonego, bladego ani jakiegokolwiek innego koloru pojęcia jaka możliwość byłaby poprawna. Nie mam zacięcia korektorskiego również, przynajmniej nie w tym przypadku, bo nikogo tu nie poprawiłam, że poprawny jest ten rodzaj, czy tamten, a wyraziłam jedynie swoje zdziwienie, że według językoznawców ten wyraz ma dwa rodzaje, bo po raz pierwszy się z czymś takim spotkałam, a i chyba do analfabety mi daleko. I ponawiam swe pytanie. A mógłbyś podać więcej przykładów takich wyrazów skoro robisz za znawcę w tym temacie.

~gosc # 2016-01-04

Dwa razy ten sam błąd popełniłam. Tam oczywiście na końcu miał być znak zapytania.

I nie dyskwalifikuję wszystkich możliwości z wyjątkiem ,,jedynej poprawnej'' tym bardziej, że w tym przypadku nie mam zielonego, bladego ani jakiegokolwiek innego koloru pojęcia jaka możliwość byłaby poprawna. Nie mam zacięcia korektorskiego również, przynajmniej nie w tym przypadku, bo nikogo tu nie poprawiłam, że poprawny jest ten rodzaj, czy tamten, a wyraziłam jedynie swoje zdziwienie, że według językoznawców ten wyraz ma dwa rodzaje, bo po raz pierwszy się z czymś takim spotkałam, a i chyba do analfabety mi daleko. I ponawiam swe pytanie.
A mógłbyś podać więcej przykładów takich wyrazów skoro robisz za znawcę w tym temacie?

A poprzedni komentarz możecie usunąć.

To tak gwoli ścisłości żeby nie było, że jestem analfabetą, który nie wie do czego służy znak zapytania.

mirnal # 2016-06-20

"Językoznawcy nie potrafią się zdecydować jakiego rodzaju jest to słowo, ciekawe, ciekawe" - to dowodzi, że prosty uniwersalny (światowy) język mógłby nie mieć rodzajów i liczby mnogiej oraz deklinacji i koniugacji.

~gosc # 2019-02-06

GNU to też dystrybucja linuksa.