SJP
SŁOWNIK SJP

hedonizm

dopuszczalne w grach

hedonizm

1. postawa życiowa oparta na dążeniu do przyjemności i unikaniu przykrych rzeczy; wygodnictwo, sybarytyzm;
2. kierunek filozoficzny, według którego przyjemność i unikanie cierpienia jest najwyższym dobrem, celem oraz głównym motywem ludzkiego postępowania


KOMENTARZE:

~gosc # 2013-12-16

Dzięki :D

~gosc # 2013-12-17

Niezła filozofia życiowa, ale zapewne cholernie kosztowna! Kto może sobie na to pozwolić w OBECYCH czasach?

Marek / Warszawa

slowakiwon # 2013-12-17

Jeśli osiągasz przyjemność wyłącznie w lexusie, to pewnie kosztowna. Obecne czasy są przesiąknięte hedonizmem i egocentryzmem:
"Relacje bez zobowiązań", konsumencki styl życia, lobby aborcjonistów, promowanie postaw egocentrycznych.

~gosc # 2014-01-16

Gdyby definicja miała oznaczać życie to jest to czysta patologia . Jeżeli
mówimy o człowieku zdrowym to na definicje nie ma miejsca. a np hedonizmi nie oznacza nic złego i nie wyklucza innych cech , celów , zachowań .
Wiem to na własnym przykładzie . W wieku 65 lat zdawało mi ,ze mogę byc w dużym stopniu hedonista. dużo zgodziło się z definicja. Ale dużo nie znaczy wszystko bo czuje się zdrowo i wesoło : )

~gosc # 2014-03-28

Dla mnie hedonizm to poczucie bycia szczęśliwym :)

~gosc # 2017-01-06

Hedonizm i konformizm kształtuje dzisiejsze społeczeństwo. Umieramy w zatraceniu.

~gosc # 2017-01-06

Każdy człowiek jest hedonistą, i dąży do odczuwania przyjemności. Niektórzy próbują z tym walczyć, na przykład wstepujac do zakonu, jednak wciąż dostarczają sobie specyficznej przyjemności - przyjemności z bycia człowiekiem który unika przyjemności :) Praktycznie każde nasze zachowanie jest w gruncie rzeczy dążeniem do przyjemności, i nie widzę w tym absolutnie nic złego, nasza religia w szczególności gloryfikuje cierpienie, a wszystko co cielesne, zmysłowe - przyjemne, postrzega jako grzech. Celem życia człowieka jest bycie szczęśliwym, co wiąże się bezpośrednio z odczuwaniem przyjemności.