niedopuszczalne w grach (i)
młody jeleń; jelonek
KOMENTARZE
Ale wygląda na to, że autorzy tego "słownika" wolą inne "autorytety" niż Doroszewskiego ...
Wincyj cudzysłowów (zwłaszcza tych w wersji dla wykluczonych cyfrowo) i wielokropków (koniecznie poprzedzonych spacją), Panie Profesorze.
te spacj..., tfu, przerwy to przecież świadome łamanie wytycznych w celu zwiększenia przejrzystości tekstu
Przepraszam wszystkich urażonych spacją po wielokropku - jakoś nie potrafię się oduczyć stawiania jej po pełnych wyrazach (dla odróżnienia od wielokropka po niedokończonych).
Ale co z tymi "wykluczonymi cyfrowo", bo nie zajarzyłem (późna pora i w ogóle...), a mnie ciekawi?
być może chodzi o tę - chyba niezbyt staranną - wersję cudzysłowu, która nie wiąże się z użyciem Alt+0132, ani z przeklejaniem skądinąd, ani z mapowaniem klawiszy itp.
Zwalczanie amerykańskich cudzysłowów to wg mnie zwykłe czepialstwo. Co innego poważna, oficjalna wypowiedź/artykuł, a co innego komentarze na jakiejś stronce internetowej. Warto dodać, że jeszcze parę lat temu tutejsze kodowanie nie obsługiwało m.in. właśnie polskich cudzysłowów (zamiast tego pojawiały się "krzaczki" [tak, uparcie nie wcisnę alt+0132, znaczy się wcisnąłem, ale musiałbym wygooglować drugą część cudzysłowu]).
Równie dobrze można by się czepić dywizów w komentarzu powyżej, a przecież wystarczy alt+0150 lub alt+0151...
niektórzy pragną czasem odrobiny anonimowości. staranność - niestety - za bardzo rzuca się w oczy (pomijając już, że w cebulowej przeglądarce te kody chyba po prostu nie działają).
Mlody jeleń : jelonek, koźlę ,byczek, chłyst Jelenię jako rzeczwnik to koszmaron! Slowo to jest czasownikiem uzywanym w zaleznosci od kontekstu i checi uzywajacego. Jest to kolokwializm o znaczeniu symbolicznym zastepujacy inne wyrazy, ale najczesciej od gwarowego jelenia czyli naiwniaka, frajera : jelenić, wyjelenić itd.
Zebb
Zaraz zaraz.. Że co niby mam zrobić, żeby napisać polski cudzysłów - wcisnąć 5 klawiszy naraz, co zresztą nie działa???
Jakie 5 klawiszy naraz?!
1. wciskasz i trzymasz lewy alt
2. wpisujesz po kolei 4 cyfry na części numerycznej (po prawej stronie klawiatury - uwaga, musi być włączony Num Lock)
3. puszczasz lewy alt
Ot, cała filozofia.
Ok, już rozumiem: cała filozofia to wstukanie 4 znaków dwoma rękami zamiast jednego jedną ręką. A gościa, który tego wymaga od innych, chyba POJELENIŁO...
Tjaa, gość nie uwzględnił tego, że ktoś może używać telefonu.
Wykluczającym kogoś cyfrowo - mówię stanowcze nie (acz samo sformułowanie bardzo mi się podoba). =)