SJP
*
SŁOWNIK SJP

X

kojfnąć

dopuszczalne w grach (i)

kojfnąć

pospolicie: umrzeć


KOMENTARZE

szybkadeath # 2004-04-09

kojfnąć, umrzeć, zemrzeć, skonać, zejść, zgasnąć, zasnąć, wyzionąć ducha, odejść z tego świata (padołu), opuścić ten świat, rozstać się z życiem, przenieść się na tamten świat, przenieść się na łono Abrahama, umrzeć własną śmiercią, zawinąć się, wyciągnąć nogi (kopyta), wykorkować, kipnąć, odwalić kitę, iść do grobu, pójść do piachu, wąchać kwiatki od spodu, zamknąć oczy, polec, paść, ginąć, zginąć, zginąć śmiercią (lotnika), pójść pod mur, dać gardło, skończyć na szubiennicy, oddać głowę pod topór, ponieść śmierć, paść ofiarą, paść trupem, potonąć, utonąć, pójść na dno, potopić się, zamarznąć, pozamarzać, udławić się, udusić się, zaczadzieć, spalić się, zmarnieć, pomarznąć, pomrzeć, powymierać, pomrzeć, pozanikać, obumrzeć, obwiesić się, zdechnąć, padać, popadać, powyzdychać, pozdychać, snąć, przekręcić się, pasować się ze śmiercią, gasnąć, kopnąć w kalendarz, wyzionąć ducha, wykitować, rozpierniczyć się, ustawić nogi ku górze - tak, aby można było zaparkować rower, sczeznąć, wykorpytnąć się... uff, chyba wszystko?

mashroom # 2004-04-09

ale czadowe. =))))

maczu7 # 2005-08-23

ja jeszcze słyszałem: odłożyć łyżkę :)

szybkadeath # 2005-10-04

oddać (Bogu) ducha, przypłacić śmiercią, znaleźć śmierć, skończyć nędznie, fiknąć, pójść do Abrahama na piwo, pożegnać się ze światem, zamilknąć na zawsze, powiększyć grono aniołków, zejść z areny życia, być dwie nogi na tamtym świecie, paść bez ducha, dostać mata, przenieść się do niebieskiej chwały, zostać wziętym przez czorta, dokonać żywota, złożyć (gdzieś) kości, pójść do lali, lec w grobie, nałożyć głową, leżeć na marach, przybłacić (coś) łbem, zostać porwanym przez licho, przenieść się do lepszego świata, nie pociągnąć odpowiednio długo, poginąć, pokończyć, położyć się i już nie wstać, poumierać, zamknąć powieki, pożegnać się z życiem, zapukać do bram niebios, pójść do grobu, przejechać się na cmentarz, przenieść się do wieczności, skończyć, spocząć na wieki, wydać ostatnie tchnienie, usnąć snem wiecznym, uświerknąć, odejść do wieczności, wykrwawić się, nie wyżyć, zadusić się, zakończyć życie, zapłacić życiem, przenieść się w zaświaty, zatonąć, odejść na zawsze, zgnić, wypić ciurkiem dwa tanie wina pod rząd, zejść ze świata... uff, jaką łyżkę?

terohak # 2010-01-24

jestem największym kozakiem świata!!!! doprowadziłeś nas do łez, brawo!!!!! dla takich chwil jest warto żyć, i wykopyrtnąć się ze śmiechu i spotkać się z abrahamem. Będzie z nas pożytek, jako stojaki na rower:) hehe

~gosc # 2021-03-09

sporo tych okreslen :D

~gosc # 2021-05-22

Lipski odłożył łyżke haha ?