niedopuszczalne w grach (i)
1. imię żeńskie;
2. zdrobnienie od: Magdalena (imię żeńskie)
KOMENTARZE
brak źródła (WSO PWN 2006)
powinno sie pisac z duzej litery dobrze ze nie ma :):):)
Pzdr Magdy :p
fiat- samochód marki Fiat
Magda- kobieta o imieniu Magda
@wymiatator88 A co ma piernik do wiatraka?
Wiatrak da się rozpierniczyć, a piernika nie da się rozwiatraczyć ;)
Bardzo smutne imię.
magda (małą literą) - dziewczyn(k)a po prostu
Magda i Magdalena, Lech i Leszek oraz Natalia i Natasza, to osobne już urzędowe imiona (do dowodów osobistych).
Tak jak kiedyś Jacek było zdrobnieniem od Hiacynt, tak teraz stało się osobnym imieniem, które praktycznie całkowicie wyparło swoją dawną "pełną wersję".
A co ma Natalia do Nataszy, jeśli chodzi o język polski?
Że oba te imiona są uznane za polskie (sjp.pl opisuje je tylko jako "imię żeńskie"; podobnie opisuje Iwan i Wasyl, ale jako męskie, natomiast John i Mary opisuje jako imiona obce)?
Że w j.ros. Natasza to zdrobnienie od Natalia?
Sprecyzuj pytanie.
Pytanie było w zasadzie retoryczne, lecz i tak - mimo że mętnie - na nie odpowiedziałeś. Natalia i Natasza, wedle polskiego zwyczaju, to chyba od zawsze dwa odrębne imiona, wobec tego ich wymienianie mijało się z celem. Także Leszek, choć to nadal zdrobnienie od Lecha, jest od dawien dawna odrębnym imieniem, toteż niczego nie odkryłeś.
Na mętne pytanie dostałeś takąż odpowiedź. Na przyszłość - zadawaj pytanie w sposób jednoznaczny. Napisz więc poprawnie pytanie, to Ci odpowiem poprawnie.
Odpowiedziałeś w zasadzie poprawnie, mimo że moje pytanie było retoryczne :). Jak chcesz kawa na ławę, to po prostu chciałbym wiedzieć, po co o tym napisałeś, a najbardziej chciałbym wiedzieć, po co wymieniłeś oba imiona na "n".
Napisałem - "Magda i Magdalena, Lech i Leszek oraz Natalia i Natasza, to osobne już urzędowe imiona (do dowodów osobistych)", ponieważ była omawiana pierwsza para a dwie kolejne pary to podobne zjawiska językowe. Wikipedia podaje - "Magda – zdrobnienie imienia Magdalena. Występuje jednak również jako samodzielne imię", zatem sjp.pl powinien dodać samodzielne imię Magda.
Rozumiem, lecz analogie były nietrafne, a najbardziej te na "n".