SJP
SŁOWNIK SJP

X

melorecytator

dopuszczalne w grach (i)

melorecytator


KOMENTARZE:

blenders # 2005-06-10

Powinno być w SOJP Karpowicza, ale pewności nie mam. I choćby mi kto tyłek ołowiem przypalał, nie przypomnę sobie, czy faktycznie jest tam to słówko.

koalar # 2005-06-10

Na przyjemność to trzeba zasłużyć :P.

~gosc # 2018-05-23

La la la la la la la la la... 4 pokoje, 12 groszy...
Drogi Kaziku, wiesz, mi się podobało, ale jakoś melodii w tym trochę było za mało. Czasem miałem wrażenie, że słucham recytacji lub, co najwyżej, jakiejś miernej melodeklamacji. Co do tekstów - bo słyszałem, że sam je sobie piszesz - dla mnie są za dosłowne; może lepiej opiszesz coś językiem ezopowym... Eee, czy wiesz, co to takiego? Jeśli nie wiesz, najwyższa pora nauczyć się tego. Słowem - dostatecznie, ale musisz pracować zarówno jako autor tekstów, jak i ten, co śpiewać chciałby na festiwalach, w radio i telewizji. Tak, dużo potu Cię czeka, zależnie od Twojej decyzji. Bo to ciężka jest robota - napisać dobre słowa; a potem jeszcze je zaśpiewać, to rzecz właściwie wyjątkowa - ale jeśli chcesz bardzo i poświęcić się zdołasz, to może za czas jakiś zadaniu temu podołasz...
Ci ludzie to brudne świnie, tak bardzo bardzo, oodzrab od od od, ja wiem, że czasem są upadki i wzloty, ytlowz iikdaapumos maseczeż meeewaj.

~gosc # 2018-05-25

Ja z kolei mam uwagi innego rodzaju: zapominasz przy swoim śpiewie o takim dobrym zwyczaju ukłądania przepony w sposób, o popatrz, o taki, by łatwo było osiągnąć efekt równoraki. I błąd zasadniczy: pomimo rozgłosu nie panujesz zupełnie nad emisją swojego głosu. Kiedy C trójkreślne zamierzasz wyciągnąć nie możesz tak się spinać, aby to osiągnąć, bo wtedy przepona styka się z Twoimi nerkami i nuty mogą się wysypać wszystkimi otworami, jakie masz w swoim ciele... Ja wiem, to brzmi trochę niesmacznie, ale z takimi błędami Ty niczego nie zaczniesz, tak.
Ci ludzie to brudne świnie, tak bardzo bardzo, tak bardzo bardzo, ooodzrab odzrabkat, ooodzrab odzrabkat, 12 groszy w zębach tu, tu, tu.

~gosc # 2018-05-28

Eee... A mi się nie podobało: jeśli przyjąć kryteria jakie są wymagane, to właściwie zupełna mizeria. Radziłbym Ci posłuchać, wiesz, Phila Collinsa - ale kup go na stadionie, bo tam cena jest niższa. A wracając do meritum, to dałbym sobie spokój, ale Ty chyba lubisz śpiewać - może lepiej jednak nie próbuj osiągnąć czegokolwiek na scenie zawodowej; pośpiewaj se na imieninach u stryja, tak będzie na pewno zdrowiej. Dla siebie i słuchacza szeroko pojętego jesteś właściwie miłym chłopcem, spróbuj czegoś innego: może jakieś modele do sklejania czy kultura fizyczna, może wycieczka zagraniczna albo kariera polityczna, nie wiem.
Ci ludzie to brudne świnie, tak bardzo bardzo kocham Cię, ja wiem, że czasem są upadki i wzloty, 4 pokoje...

~gosc # 2018-05-29

Yyy... będę szczery, Kazimierzu: wyglądasz dla mnie jak pajac, na łbie jakieś farfocle nosisz, cały ubiór to zdrada. Jesteś sporo za gruby i sporo za niski, gdybym nóż miał to bym zabił Twojego wizażystę. Powiedzieć "beznadzieja" to właściwie jakby Cię pochwalić; pukasz w dno od spodu i chyba musiałbym się napić aby móc Cię wysłuchać - a i to pod warunkiem, że byłby to spirytus z niebieskim opatrunkiem. Właściwie to co myślę, że karać Was należy, że gust i estetykę niszczycie u młodzieży, no może nie kara śmierci, ale chociaż dożywocie i decyzję sądu należałoby wieszać na każdym płocie. Właściwie czego Ty się spodziewałeś, gdy tutaj chodziłeś, czemu czas nam zabierasz, po co się właściwie urodziłeś?! Patrz mi w oczy, żegnam! Twój czas się skończył! Teraz jakąś pizdeczkę chętnie bym pomęczył.
(pomęczył?) Ci ludzie to brudne świnie (pomęczył), co napletli, co napletli (pomęczył). Czemu Polacy są tak agresywni, a to dlatego że nie ma słońca, has has has.

~gosc # 2018-05-29

Która to "mądra głowa" pozwala na całe serie komentarzy - nie tylko pod tym słowem - tej chorej, majaczącej osoby, która nie tylko pisze bez ładu i składu, lecz także pozwala sobie na wulgaryzmy?

~gosc # 2019-05-14

No co ty gościu, tekstów piosenek naszego współczesnego narodowego wieszcza nie znasz? xD

~gosc # 2019-05-16

melorecytator, melodramatyczny i inne
- co autor miał na myśli:
a) melodię i melodyczną recytację tekstu
b) melancholię i liryczną piosenkę-wiersz z gatunku poezja śpiewana
c) melo od brunatnego koloru, deklamowanie indo-europejskiego utworu literackiego podobnie jak afro-europejski song