dopuszczalne w grach (i)
1. jadalne umięśnienie szkieletowe zwierząt, ludzi; potrawa z niego przyrządzana;
2. potocznie: miękkie części ciała człowieka
KOMENTARZE
No bo zwierzę może zjeść człowieka też, o kanibalach nie wspomnę.
Mięso – mięśnie szkieletowe uznane za zdatne do spożycia wraz z przylegającymi tkankami: łączną, kostną i tłuszczową oraz narządy wewnętrzne jak, wątroba, nerki, żołądek, ozór, mózg, płuca itp. Określenie stosuje się głównie do ciał różnych gatunków zwierząt ssaków, ptaków, ryb i innych jadalnych zwierząt, zabitych lub padłych przeznaczonych do konsumpcji.
Darling Pełnoporcjowa karma dla dorosłych psów z kurczakiem i warzywami 10 kg
oraz
Darling Pełnoporcjowa karma dla dorosłych psów z mięsem i warzywami 10 kg
"W styczniu 1945 roku, na wyspie Chichi Jima doszło do ludożerstwa. Zjedzono wówczas m.in. mięso straconego uprzednio amerykańskiego pilota por. Halla, a współsprawcą tego ohydnego czynu był kontradm. Kunizo Mori".
Miąs ? Co to za odmiana?
myślę, że w takim razie powinieneś być za odmianę święta - święt =)
nie spotkałem się ze znacz. 2
Mięso jest nam potrzebne i musimy je spożywać, ponieważ zawiera niezbędne do życia składniki, nie dajmy sobie wmówić, że można je zastąpić soją. Może soja ma podobne składniki, lecz mniej przyswajalne, a więc nie przechodźcie na wegetarianizm, bo wcale to nie jest zdrowa dieta.
UWAGA!
Przechowujcie mięso w lodówce, trzymanie na zewnątrz grozi oprócz zepsucia tym, że zalęgną się larwy much, tzw. białe robaki. Chyba że jesteście wędkarzami i o to wam chodzi.
"W wyrazach takich jak piętka i mięso, a także piasek, miasto, wiadro itp. po spółgłoskach tzw. wargowych (p, b, w, f, m), a zatem artykułowanych dzięki ruchom warg, wymawiamy J. [...]
Katarzyna Sujkowska-Sobisz, Poradnia Językowa