SJP
*
SŁOWNIK SJP

X

morwa

dopuszczalne w grach (i)

morwa

drzewo z rodziny morwowatych występujące w 12 gatunkach (w Polsce - morwa biała), uprawiane jako ozdobne lub dla cennego drewna; także owoc tego drzewa


KOMENTARZE

ogram1989 # 2006-05-12

W Polsce w cieplejszych rejonach sadzona jest także morwa czarna.

teier # 2009-01-23

zarówno morwa czarna (Morus nigra), jak i Morus rubra - są wrażliwe na mrozy i prawdopodobnie w Polsce nie spotykane (oczywiście w kolekcjach może być wszystko, ale już nie w parkach, zieleńcach czy szkółkach). Natomiast często mylnie nazwy M. nigra i M. rubra występują na oznaczenie morwy białej (a ta może mieć owoce od białych, przez czerwone, po czarne, zależnie od formy)

~gosc # 2012-09-18

piszcie w komentarzach coś normalnego a nie takie bzdury najpierw się nauczcie a potem piszcie

~gosc # 2014-03-24

Morwy we wszelkich możliwych kolorach rosną w mojej miejscowości ponad 100 lat i żadne mrozy jej nie zaszkodziły.Wielokrotnie byly scinane do 0.5 m nad ziemią i ciagle odrastały.Wykarmiły ogromne ilości jedwabników i ciągle owocują i dobrze się mają.Sama zasiałam pozyskane nasionka .Wyrosły pięknie. Niestety nikt się tymi sadzonkaminie interesował.Teraz mam już dorodne drzewa, owocują obficie i cieszę się nimi ,ich cieniem,cudowną zieleniąi pięknymi jesiennymi odcieniami.