SJP
SŁOWNIK SJP

X

nadliczyć

dopuszczalne w grach (i)

nadliczyć

naliczyć więcej niż potrzeba


KOMENTARZE:

~gosc # 2009-01-10

No nie wierzę, paranoja. Przeciez tak jak można coś podliczyć tak samo można i nadliczyć, np godziny nadliczbowe sie nadlicza pracownikowi do całości wypłaty. I znów będę ględził, ględził aż do skutku: KREATYWNOSCI NIECO WIĘCEJ. Słowo funcjonuje w języku polskim więc poczujcie sie u licha w końcu AUTORAMI a nie tylko kopistami i zmieńcie w końcu zasady dopisywania nowych słów.... beee:(
PS. wszystko robicie aby Was nie lubić...

wendkarzyk # 2009-01-10

He, he nadliczyć. Godziny nadliczbowe sie nalicza, wylicza itp. Czasownik martwy w mowie, patrz internet oraz słowniki.

~gosc # 2009-01-11

He, He razy 2. No i nic do nich nie dociera. Czasownik a i owszem martwy ale w słownikach a nie w mowie. Nigdy się szanowny wendkarczyk z nim nie spotkał? Godziny NADLICZbowe sie NADLICZa, NADLICZało i NADLICZać się będzie na wieki wieków. A wzięło sie to szanowny wendkarczyku stąd, iż jest to coś ponad pewien normatyw czyli "NAD" normatyw stąd NADliczbowe > NADliczanie a nie NAliczanie. Godziny "naliczbowe" można sobie naliczyć i wiele innych rzeczy. I następnym razem zanim usłyszę He He proszę o merytoryczne przygotowanie. Polecam wpierw wykonać parę telefonów do uznanych językoznawców a w ogóle stałą współpracę z nimi, boć słowo jest jeszcze wciąż żywe a nie martwe, jak może tego chcielibyście. Podczymuję stwierdzenie a propos "autorów" tego słownika: ZERO KREATYWNOŚCI w tworzeniu... ups przepraszam w kopiowaniu.
Ten sam gość co powyżej, przepraszam że bez nicka ale nie mam zamiaru rejestrować się na Wasz portal po to tylko aby zaistnieć.

~gosc # 2009-01-11

nie rejestruj sie bo to nałóg ale gdybys chciał to www.kurnik.pl i tam gry literaki a tam -słownik;)

wendkarzyk # 2009-01-11

Może i u Ciebie nadlicza, u mnie zawsze na-,roz-, wylicza. Jakie to słowo popularne, to widać nie tylko tu. Pa.