SJP
*
SŁOWNIK SJP

X

ochrona

dopuszczalne w grach (i)

ochrona


KOMENTARZE

mirnal # 2014-09-06

Wikipedia o Mein Kampf - "Zdaniem führera wszędzie gdziekolwiek mieszka choćby jeden Niemiec, Rzesza Niemiecka ma prawo zbrojnie wejść na te tereny, aby go chronić. W Mein Kampf Hitler wskazuje też, iż Niemcy powinni zdobywać przestrzeń życiową głównie na wschodzie Europy".

~gosc # 2014-09-06

jakiś fan w żałobie...?

marek176cm # 2014-09-06

Putin postępuje toczka w toczkę tak samo! Ukraina jest tego przykładem.

M176c / W

~gosc # 2014-09-06

Na taką samą doktrynę powołują się też czasem Stany Zjednoczone, a pewnie i każde państwo uzasadniające swoją inwazję.
Jeśli chodzi o Mein Kampf, to nie znalazłem tego poglądu (choć niewykluczone, że gdzieś jest), jest coś podobnego w wymowie, o zjednoczeniu wszystkich Niemców w Rzeszy.
Natomiast pisząc o przestrzeni życiowej w Europie wschodniej, Hitler literalnie wymienia jedynie Rosję.

mirnal # 2014-09-06

*Na taką samą doktrynę powołują się też czasem Stany Zjednoczone, a pewnie i każde państwo uzasadniające swoją inwazję.* - tyle że USA w czasach nowoczesnych nie zajmowały komuś obszaru, jak Niemcy czy Rosja. Jeśli USA wchodzą, to aby wyjść i nie roszczą sobie praw do ziemi, jedynie walczą o zmianę podejścia do demokracji. I nie wprowadzają masowej eksterminacji.

~gosc # 2014-09-06

"Jeśli USA wchodzą, to aby wyjść"... czasem sporo czasu im to wychodzenie zajmuje ;) Generalnie bym się zgodził, choć w szczegółach można by się spierać. Czy przypadkiem nie wychodzą dopiero wtedy, gdy zabezpieczą swoje interesy, np. ekonomiczne.

W sumie to chodziło mi o to, że nie samo wyrażenie takiego poglądu w Mein Kampf czyni z Hitlera potwora, a także nie jest to przekonujący powód do objęcia tej książki faktyczną cenzurą.

mirnal # 2014-09-06

*Czy przypadkiem nie wychodzą dopiero wtedy, gdy zabezpieczą swoje interesy, np. ekonomiczne.* - nie zawsze (np. Wietnam i Irak oraz Afganistan).

mirnal # 2014-09-06

Czyli MK nie powinno mieć zakazu rozpowszechniania, bo nie jest szkodliwe, a na pewno nie jest szkodliwsze od innych dzieł i "dzieł"? A od 2016 będzie umieszczone w i.?

mirnal # 2014-09-07

Rozumiem, że każdy żołnierz może zabić kogoś poza działaniami wojennymi i to się wszędzie zdarza, ale chyba większość ludzi wolałaby być wzięta do niewoli przez A., niż dawniej przez N. i R. oraz J, a teraz przez R. i dżihadystów, nieprawdaż?

~gosc # 2014-09-07

"nie zawsze (np. Wietnam i Irak oraz Afganistan)" - w przypadku dwóch ostatnich państw można by się spierać, ale nie czyńmy z tego miejsca forum politycznego.

A jeśli chodzi o Mein Kampf, to co do obu kwestii chyba już zgodziliśmy się wczoraj.

~gosc # 2014-09-07

Nie życzę sobie być wziętym do niewoli przez kogokolwiek.
Ale jeśli już bardzo chcesz takich rozróżnień, to zwróć uwagę, że ważne jest nie tylko KTO bierze, ale KOGO biorą. I tak:
- wolałbym być Anglikiem wziętym do niewoli przez Wehrmacht niż Rosjaninem;
- wolałbym być Niemcem wziętym do niewoli przez Amerykanów niż Irakijczykiem.
Capisci?

mirnal # 2014-09-07

Nie wnikam w Twoje preferencje - uważam, że większość ludzi wolałaby wpaść w ręce A. niż R. czy J. Nie wiem, ilu jeńców rozstrzelali bez sądu A., ale w ciemno uważam, że więcej zabili R. i J. oraz N. Krótko pisząc- szanse na ocalenie z niewoli A. było wielokrotnie większe, niż z niewoli R, J i N.

~gosc # 2014-09-07

Obawiam się, że wrzucasz do jednego worka jeńców z regularnej armii, partyzantów i ludność cywilną. Dowiedz się więcej, bo różne jest ich i było traktowanie, nawet za czasów 3R (lubisz te skróty, nieprawdaż?).
A w ogóle po kiego grzyba zacząłeś ten temat? Co on ma wspólnego z poprzednim wątkiem?

mirnal # 2017-06-29

"Katarzyna P. [Amber Gold] poprosiła o nieupublicznianie nazwiska i wizerunku" - czy ta prośba ma moc także dla dziennikarzy zagranicznych, którzy w swoich państwach ujawniają dane już od aresztowania?

~gosc # 2019-04-03

Ochrona danych przed wojną -
"Żandarmerii wojskowej udało się wykryć sprawcę kradzieży z włamaniem w kościele ewangelickim. Jest nim marynarz Stanisław Borczak z lotnictwa morskiego, pochodzący z Lublina. Podczas rewizji znaleziono [...] połamane kielichy* wagi 960 gr.** wino zaś, jak zeznaje, wypił a butelki*** powrzucał do morza." - cytat ze "Słowa Pomorskiego" 1923 z książki "W cieniu puckich hydroplanów" Gdańsk 2010, str. 95.

* - 2 szt.
* - gr. skrót [gramy]
** - 9 sztuk (nieźle popił)

mirnal # 2019-04-03

Powinno być
* - 2 szt.
** - gr. skrót [gramy]
*** - 9 sztuk (nieźle popił)

~gosc # 2020-07-31

eskorta