SJP
SŁOWNIK SJP

pasywny

dopuszczalne w grach

pasywny

1. nieskory do działania, niepodejmujący jakichkolwiek inicjatyw;
2. najczęściej o trwałych metalach: odporny na działanie czynników chemicznych (np. warstwa pasywna)


KOMENTARZE:

~gosc # 2011-01-31

WITAM, słowo "pasywna" to dla mnie duże było zagadnienie jednak wy to zmieniliście i to wasza zasługa że nim juz nie jest ale mam jedną uwagę dotyczącą tego co już wczesniej napisałam ... "PASYWNA" dobrze ja już rozumiem co to znaczy ale jako nauczyciel mam pewną uwagę która jest dla mnie dość ważna gdyż dotyczy moich uczniów a więc wszystko jest dobrze tylko nie to co pisze na samej górze tzn; "nieskory do działania (..) czynników chemicznych (np. warstwa pasywna)" - tak naprawdę chodzi o cytuje - " czynników chemicznych (np. warstwa chemiczna) - jak czynników chemicznych przecież chemia to zupełnie coś innego a dokładnie rzecz biorąc pod uwagę to jest to Chemiczne czynniki hmmm przecież każdy i małolat i starszy człowiek wie co to jest czynnik lub coś w podobie do składników chemicznych to każdy wie że np; azot czy tlen lub chlor to jest Chemia a wy piszecie że pasywny to jest odporny na takie tego typu rzeczy to tyle jeśli chodzi o mnie .... Tylko to mnie dołuje xDD

tevex # 2011-01-31

Ale czego uczysz, może obsługi frezarki sterowanej numerycznie CNC ze sterownikiem SINUMERIK 810 T?

~gosc # 2011-06-28

gościu, widać, że nie jesteś nauczycielem, głównie z powodu chaotycznego pisma i wielu błędów interpunkcyjnych, tudzież ortograficznych. Poza tym - nie zrozumiałam niczego, co napisałeś/aś. Jeżeli chcesz się pochwalić swoją (nie)wiedzą, to gdzie indziej. -.-

~ Scarlet.

~gosc # 2012-01-12

hej tevex a pracowałeś może na 3 – osiowym, pionowym centrum obróbczym HARTFORD LG 800 ze sterownikiem GE FANUC Ai 100? Polecam serdecznie. Niezapomniane wrażenia.

~gosc # 2012-01-27

co ten gość ćpał, że napisał taki komentarz...

~gosc # 2012-02-09

Mala podpowiedz... Idz Paine nauczycielu na strone " Wikipedia " I wpisz " respiratory system" po angielsku( zapewne znasz jezyki obce jako nauczyciel) I w 4 wersie jest napisane:" carbon dioxide are passively exchanged, by diffusion"
Simple biology my friend...
Tak wogole, to niektore slowa maja kilka znaczen- od ciebie zalezy jak ich uzywamy!!
To sa tak zwane synonimy- wyrazy bliskoznaczne...
Monika

11andrzej30 # 2012-05-29

pasywna teściowa = pasywna babcia

~gosc # 2013-04-22

... Na głupotę nawet na "mądrych" stronach można wpaść w tych czasach. xD

~gosc # 2013-11-16

Pasywny, to także NIEWYMAGAJĄCY podejmowania jakichkolwiek inicjatyw, działań. Działający bez względu na te działania.
W nieistniejącym idealnym modelu przynoszący stały efekt - raz wprowadzony "w ruch", jak perpetuum mobile.
Przykładowo tzw. przychód pasywny - raz wypracowany powinien być generowany stale, ciągle, cyklicznie bez wkładania dodatkowych nakładów pracy.

~gosc # 2014-01-31

a jak Ci zależy na uczniach to rzuć nauczanie