dopuszczalne w grach (i) -
ktoś nieporadny
-
dopuszczalne w grach (i) -
kobieta, która bredzi
-
dopuszczalne w grach (i) -
(zwykle w liczbie mnogiej) potocznie: brednia, niedorzeczność, głupstwo; banialuka
KOMENTARZE
zła definicja, zbyt wieloznaczne jest - pierdolić.
nie można utworzyć flag 'M' 'N' 'm' jak przy szkoła, smoła i pszczoła? =)
super wyraz
najciekawsze są te dwa inne słowa "pierdoła" - bez podanego znaczenia...
a poza tym - zapewne przynajmniej część Opów i część użytkowników SA czytała "Przygody dobrego wojaka Szwejka podczas Wojny Światowej" - tam był "wicepierdoła" - znaczenie i występowanie znajdzie się bez problemu...:)
Mam do Ciebie jendo pytanko Greenpoint! Czy nie wprowadziło Ci się przez przypadek dwa razy słowo 'pierdoła'? Godzina i data wprowadzenia ta sama... odmiany te same! No... tylko miejsca występowania inne... Ja się na tym nie znam, ale czy nie powinno to być pod jednym wspólnym hasłem 'pierdoła'?
...ten sam słownik co podaje słowo 'bub' podaje także słowo 'pierdoła'... Zostało ono rozdzielone tam na dwie pozycje... Zainteresowała mnie druga pozycja, w której to słowo 'pierdoła' odmienia się w dopełniaczu liczby mnogiej 'pierdoł' i 'pierdół' (obydwie formy są poprawne...) Wytłumaczeniem tego słowa jest "...o kobiecie mówiącej niedorzeczności..."... Takiej pozycji nie ma w Słowniku Alternatywnym... Są za to dwie, gdzie w jednej jedną z odmian jest 'pierdoł', a w drugiej 'pierdół' (nie są identyczne jak pisałem we wcześniejszym komentarzu...)
...i pojawił się problem, bo nie wiem co jest czym! Czy ta 'kobieta z bzdurami' odmienia się 'pierdoł', czy 'pierdół'... Jak pisałem wyżej w tym komentarzu pewien słownik podaje obydwie formy do tego znaczenia! Czy nie powinny być one połączone?
pierdół - bzdura
pierdoł - kobieta
zechcesz zacytować całe hasło z SWJP? (nie mam tego słownika)
No to teraz jest wszystko klarowne... To do tej kobiety można by dodać jeszcze odmianę 'pierdół' (...tak, jak to jest napisane w Słowniku Współczesnego Języka Polskiego pana Dunaja) Byłoby więc:
'pierdół' - bzdura, niedorzeczność (od 'pierdoła')
'pierdół', 'pierdoł' - ta kobita z bzdurami (od 'pierdoła')
...nie znam się na tym jak powiedziałem gdzieś wcześniej, ale wydaje mi się, że to, co napisałem teraz jest słuszne... Jak nie, no to nie było gadki...
ej, to dyskryminacja, dlaczego tylko "kobieta która bredzi" pierdoła może też być męskiego rodzaju, jak zarządca, starosta, wojewoda, sędzia
to znaczy mężczyzna który bredzi nie będzie pierdołą?
Dawniej: bździągwa = prukwa = pierdoła.
Urobiono od odpowiednich czasowników oznaczających tę samą "czynność jelit", a stosowano do osób starszych i z powodu wieku niedołężnych.
Określenie pejoratywne i oparte na subiektywnym osądzie. Niestosowane w kulturalnych dyskusjach.