SJP
SŁOWNIK SJP

X

poligamia

dopuszczalne w grach (i)

poligamia

związek małżeński z wieloma osobami


KOMENTARZE:

~gosc # 2014-08-03

ale nie tej samej płci? Czy tej samej?

przekorny # 2014-08-13

skoro "związek małżeński", to nie może być tej samej płci =]

~gosc # 2015-01-01

Pan Terlikowski zawsze miał poglądy jak Talib

~gosc # 2019-06-05

Przekorny, co masz na myśli? Związek małżeński mogą też zawrzeć osoby tej samej płci. Co prawda nie w Polsce ale wielu krajach europejskich już tak.

~gosc # 2019-06-05

https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Malzenstwo-a-malz-kruczek-a-kruk-niestety;17038.html

Pomijając to, że żartował, Przekorny albo się trochę walnął, albo uznał ważność etymologii pierwszego członu pochodzącego z niemieckiego oraz uznał ją za pewnik. Ważność nie może być uznawana, ponieważ nawet nasi praojcowie jej nie uznawali, nie wiedząc co znaczy ten człon. "Małżeństwo" z powodów językowych nie może tyczyć dwóch osób płci męskiej, ponieważ zawiera człon oznaczający kobietę, może zaś tyczyć dwóch kobiet, bo obie będą żonami.

pluralis4ever # 2019-06-05

Tyle że nie są to związki małżeńskie, tylko małżeńskopodobne.

~gosc # 2020-03-15

Mowa jest o Jednej Kobiecie i wielu Mężczyznach, takie Związki jeszcze na Świecie mają prawo bytu w Nielicznych co prawda Ludach Koczowniczych jak np na BORNEO, ale SĄ i Odwrotnie Również. W tych Tu komentarzach dostrzegam braki myślowe u Wielu, którzy powołują się na Europę. W tej części Świata JUŻ NIC NORMALNEGO NIE SPODZIEWAM SIĘ ZAUWAŻYĆ, bo zaraz odzywają się Głupsi od Cymbałów, DLA KTÓRYCH Pederastja to również Związek, czy Lesbijstwo a to jednak nie to samo.Sam Zwrot POLIGAMIA mówi coś Sam w Sobie, ale w Europie raczej tylko Wśród przybyszów Multi Kulti można dostrzec takie Rozwiązania, mimo że Ludzie Ci Zostali już dawno Ucywilizowani. W takich Krajach jak na Wyspie Borneo żyją do Dziś Ludzie PENAN i praktykują Poligamię i Polandrię I nie Udają się do Żadnych Urzędników Stanu Cywilnego, tylko łączą się w Pary w/ własnych Plemiennych Obrządków - i to tyle w tym Temacie

balans # 2020-03-15

Co za <nawiedzony bełkot>.
A jedź sobie na Borneo, człowieku PENAN.
Będziesz szczęśliwy.