dopuszczalne w grach (i)
1. stan gazu będącego pod ciśnieniem mniejszym od ciśnienia atmosferycznego;
2. obszar wypełniony gazem o ciśnieniu mniejszym od ciśnienia atmosferycznego; wakuum; vacuum
3. w anatomii: płaszczyzna miednicy mniejszej, której wymiar prosty zawiera się między górnym brzegiem spojenia łonowego a wzgórkiem kości krzyżowej i której wymiar poprzeczny zawiera się pomiędzy najbardziej na boki oddalonymi punktami linii granicznych (znajdujących się na talerzach symetrycznych kości biodrowych)
KOMENTARZE
3. płaszczyzna miednicy mniejszej, której wymiar prosty zawiera się między górnym brzegiem spojenia łonowego a wzgórkiem kości krzyżowej (inaczej promontorium) i której wymiar poprzeczny zawiera się pomiędzy najbardziej na boki oddalonymi punktami linii granicznych (odzielają one miednicę większą od mniejszej i znajdują się na symetrycznych kościach granicznych)
Pozdrawiam
studentka położnictwa :P
symetrycznych kościach biodrowych miało być ;
Próżnia – w rozumieniu tradycyjnym pojęcie równoważne pojęciu pustej przestrzeni. We współczesnej fizyce, technice oraz rozumieniu potocznym pojęcie próżni ma zupełnie odmienne konotacje.
Ponadto jest jeszcze pojęcie próżni absolutnej, to znaczy przestrzeni, w której nie ma ciśnienia, ani przyciągania, ani w ogóle żadnych oddziaływań. Jest to pojęcie czysto teoretyczne, bo w praktyce taka próżnia jest niemożliwa do uzyskania.
Do uzyskania w znanych i dostępnych obecnie ludziom warunkach pewnie nie jest możliwa.
Ale co do istnienia gdzieś tam - tu zdania mogą być podzielone.
Wszystko zależy od skali, założeń.
Na przykład czy obszar do uznania jako próżnia absolutna ma mieć objętość milimetra sześciennego czy "parseka sześciennego"...
Teoria jeszcze inna - bardziej światopoglądowa niż naukowa - kreator wszystkiego, przez niektórych nazywany bogiem (różnymi mianami) powinien móc stworzyć wszystko, w tym i próżnię absolutną.
Podobnie jak ten kamień, którego ma nie unieść.
Istnieje zaś - i jest udowodniona naukowo - absolutna próżnia umysłowa.
wakuum