dopuszczalne w grach (i)
potocznie: wykrzyknik, zawołanie na konia używane, gdy chcemy go zatrzymać
KOMENTARZE
ndm
Czy to ma być, aby koń się zatrzymał???
Co za wyrazy.....
tzw. onomatopeje
...od prawieków w całym swiecie kogo kolka w dupie gniecie kazdy codzien pierdzi chetnie cicho smetnie i przecietnie. Pierdzi gruby, mały, duży - wszystkim z tyłka az sie kurzy. Pierdzą w domu i w kosciele, w dni powszednie i w niedziele. A w powaznym wieku damy popierdują całe gamy. Więc jak wszyscy dobrze wiecie kogo kolka w dupie gniecie kazdy codzien pierdzi chetnie cicho głosno i namietnie.
Dobre:))))
Hehehehehe :))))))))
to nie jest śmieszne...
mnie się to podoba prr.......łysa prr.......
odgłos pierdzenia
Czy koń wie przez ile "r" woźnica woła do niego prr gdy chce go zatrzytmać. W związku z tym dlaczego nie ma tego słówka przez jedno "r" albo trzy "r" lub więcej.
Dla konia chyba i tak to nie ma żadnego znaczenia
Im wiecej gram w ta gre tym bardziej staje sie glupszy...
bardziej głupszy? ważne, że (dzięki zapraszaniu smerfów grających w to drugi raz w życiu) możesz pochwalić się imponującymi seriami zwycięstw. głupotą się nie przejmuj
czemu jest prr a nie ma "iha" ... kon tak robi w odpowiedzi na prr... -iha haahah!
hehe fajny wierszyk
a jak nawac dzwiek wydobywajacy sie z czterech liter,pfffyy?to zalezy czy jest cichy i cieply czy glosny i piekacy
hajducek; to nie jest onomatopeja:) a dzwiek z pupy to chyba prut prut:P
wypowiedź mesobuthusa uważam za poprawną, on nie staje się "bardziej głupszy" (co jest błędem) tylko -bardziej staje się- głupszy, można się chyba bardziej stawać, tak jak "bardziej starać", czy bardziej kochać itp
nocrobertz - dla konia ma ogromne znaczenie długość dźwięku, pisząc "prr" nakładamy nacisk na przedłużone "r", idąc twoim tokiem myślenia i próbując zastąpić jedno "r" (ostatnie) literką "y" (pry) nie uzyskamy oczekiwanego rezultatu gdyż "r" będzie skrócone do granic możliwości. A skoro jest to onomatopeja to chcemy jak najlepiej zapisać dany dźwięk, maksymalnie zbliżając się do realnego, dlatego mamy "prr", a nie np, "pr" czy "pry".