SJP
SŁOWNIK SJP

X

redlić

dopuszczalne w grach (i)

redlić

regionalnie: radlić - obsypywać rośliny okopowe za pomocą radła (regionalnie: redła)


KOMENTARZE:

djkoalar # 2006-04-06

Jak by było najlepiej?
regionalnie: radlić
regionalnie: radlić - obsypywać rośliny okopowe za pomocą redła (radła)
regionalnie: radlić (obsypywać rośliny okopowe za pomocą redła (radła))
regionalnie: obsypywać rośliny okopowe za pomocą redła (radła); radlić

greenpoint # 2006-04-06

2. lub 3., ale że w 3. podwójny nawias, to wolę 2. :-)

meg # 2006-04-06

a mnie sie podoba tak jak jest:)

~gosc # 2006-04-06

kółko wzajemnej adoracji. Zaraz będą razem różaniec zmawiać.

djkoalar # 2006-04-06

Też mi się najbardziej podoba to, co jest, ale trzeba zaznaczyć, że redlić to słowo gwarowe.

~gosc # 2006-04-06

to dlaczego w definicji nie wpisałeś gwarowo, jeżeli tak podaje źródło?

greenpoint # 2006-04-07

dostałem list w tej sprawie od gruzińskiego pisarza, eseisty Witolda Kałmanawardze, napisał on:
"a dlaczego nie wpisano w definicji "gwarowo", skoro jest ęsi?"

wendkarzyk # 2006-04-07

To ma być śmieszne? To się śmiej. Pytam się dj_koalar, on jest twórcą definicji i dał taki komentarz. Panie Redaktorze Słownika Alternatywnego proszę zabierać głos tam gdzie są pytania do Opów.
Wypisać linki gdzie ludzie oczekują odpowiedzi? Setki mogę znaleźć.
Wysyłam panu Andrzejowi Markowskiemu link do strony w Waszych Literakach pod hasło -ustawa:
http://www.kurnik.pl/slownik/sw.phtml?sl=ustawa
aby pokazać jakie zdanie Redaktor Słownika Alternatywnego-słownika, kandydującego do wydawnictwa leksykograficznego ma zdanie o p. Markowskim, po dogłębnym przeszukaniu Internetu. I w jaki sposób reklamuje się Radę Języka Polskiego.
Więcej mi się na razie nie chce.
Państwo bez autorytetów to martwe państwo.

wendkarzyk # 2006-04-07

I Ty SIC myślisz , że to co piszesz jest śmieszne? Tak ja sądził Redaktor Słownika Alternatywnego ?
Jestem GŁUPI, arogancki, leniwy, piję wódkę z gwinta, całe życie mieszkam w namiocie, żonę biję gdy, mówi że jej lipień śmierdzi. Mieszkam na prowincji, ryb nie kupuję, bo nie ma sklepu rybnego. Ale to moja sprawa. Taki jestem po prostu cham. Definicji już nie piszę, bo do takich słów jak redlić, ciężko znaleźć słownik. A jak się traktuje, tych co piszą definicje odsyłam na stronę OSETNIK i historię jej zmian. Ciebie też.
I panie Sic trochę kultury bo te słowa tu zostaną, milionowa rzesza wędkarzy może poczuć niesmak po Twojej wypowiedzi.
Dziękuję również za zabranie głosu w ważnej dziedzinie, jaką jest sposób definiowania wyrazów z ZDS, z których opisem można zaraz po skończonej grze się zapoznać. Skrablista zobaczy, że regionalnie i sprawdzi czy jest słowo w OSPS. Ale to pierdoły według Ciebie.

greenpoint # 2006-04-07

jeśli chodzi o profesroa Markowskiego, to zanim napiszesz tu takie pomówienia, ochłoń...
a nasepnym razem po wpisaniu komentarzy (rozumiem, że twoich skoro tak się tu oburzyłeś) "kółko wzajemnej adoracji. Zaraz będą razem różaniec zmawiać." i "to dlaczego w definicji nie wpisałeś gwarowo, jeżeli tak podaje źródło?" się podpisz, to będę miał wzgląd na twe nieszczególne poczucie humoru i napiszę wtedy np.
2003-05-05 kruw · ~gosc692456
czemu nie w słowniku słowa kruw, skoro jest krowa?

wendkarzyk # 2006-04-07

Kolorowi zadałem pytanie jako gość: to dlaczego w definicji nie wpisałeś gwarowo, jeżeli tak podaje źródło? Za innych gości nie podnoszę odpowiedzialności.
I nie rozumiem, dlaczego na tę stronę zgłaszasz się Ty-Redaktor Słownika Alternatywnego i SIC (rank. 2 150) Ale miło mi, że tu jesteście. Dyskusja na temat: z JAKIEGO SŁOWNIKA BRAĆ DEFINICJE NABIERA RUMIEŃCÓW (PATRZ ATELIER)?
Dla mnie jest różnica czy redlić jest gwarowo czy nie. To jest całe moje oburzenie.
I dziękuję za numery gg: Twoje i Meg-Małgorzaty. Ale chyba na forum publicznym będziemy ustalać czy są jakieś autorytety w dziedzinie języka. Co do zasad dopuszczalności słów i słowników, nikt nic nie wskórał.

greenpoint # 2006-04-07

ależ przeczytaj dwa pierwsze komentarze pod tym hasłem, chyba widać, że jestem za dopisaniem tu jakiegoś kwalifikatora, hę?
a komentarz o Gruzinie to zwykły żart, na który się niepotrzebnie żachnąłeś :-)

wendkarzyk # 2006-04-07

Informuję Cię, że czytałem komentarze. Dlatego pytanie było do Koalara. A wysyłanie komukolwiek linków, to też żart. Cieszę się, że ustaliliśmy wspólne stanowisko w sprawie kompetencji RJP. I się nie żacham.
wendkarzyk

djkoalar # 2006-04-07

Widzę, że mamy tu do czynienia z syndromem skrzywdzonego przez Koalara. No więc informuję, że w Słowniku Alternatywnym istnieją jakieś zasady wpisywania znaczeń, jeśli ktoś się do nich nie stosuje, to jest poprawiany, a nierzadko przy okazji informowany, co robi źle, by nie trzeba go było poprawiać. Odsyłam pod hasło: osetnik. Jeśli ktoś w kółko robi błędy lub pisze głupoty, czy jakieś żarciki w miejscu na znaczenie, to może lepiej, że przestaje wpisywać, mniej roboty z poprawianiem i usuwaniem.
~gosciowi odpowiadam, kiedy mam ochotę, na głupawe lub ironiczne pytania ~gosci nie reaguję. A jeśli ktoś się bawi w gościnne występy, to po pewnym czasie nie odpowiadam mu nawet, gdy jest zalogowany.

wendkarzyk # 2006-04-07

O jest sam zainteresowany. Powtarzasz się, że moje pisanie to głupoty. To już wszyscy słyszeli. No cóż, jak się nie ma nic do powiedzenia,~~ to inny pisze głupoty.
Ja czekam, na zmianę definicji mopa: bardzo, bardzo rzadko: mop.
W żadnym słowniku nie widziałem opisu bardzo, bardzo~~.
A, że kpisz sobie definiując słowa, to też wiemy. Patrz definicja kurwiki.
Powodzenia w pisaniu kolejnych definicji.

wendkarzyk # 2006-04-08

I pozwolę sobie Kuba(Koalar) przypomnieć Twoje słowa z 2006-01-10 ze strony ęsi:

- brak reakcji na "pracę" pseudopomocników:
dziesiątki, jeśli nie setki, znaczeń słów przepisanych słowo w słowo ze źródeł internetowych (nie przepisuj znaczeń ze słowników, encyklopedii itp., ponieważ takie przepisywanie mogłoby być nielegalne -- pisz własnymi słowami! - to zdanie traci rację bytu, powinno zostać wykreślone);
pisanie znaczeń hurtowo, zwłaszcza przymiotników, które z prawdziwym znaczeniem danego słowa mają niewiele wspólnego (prowokacyjny - związany z prowokacją);
- brak odpowiedzi na poważne pytania (jak wygląda interpretacja operatorów na temat zapisu przymiotników i przysłówków z prefiksem nie-), taktyka przemilczenia, zamiast tego po raz setny odpowiedź na pytanie 5-latka dlaczego dopuszczalne jest iii lub w ogóle społeczne praktyki, o których nie wspomnę;
- ZDS napisany w taki sposób, iż może być różnie interpretowany przez każdego z operatorów, co niejednokrotnie ma miejsce;
- własne widzimisię operatorów przy dodawaniu słów (przez miesiąc niedodane ee, eo i ef), niedodawanie niektórych słów czy flag zgodnych z ZDS-em (hufcowe);
- brak reakcji na zgłaszanie braków w SA (przez tydzień ponad niedodane oh, zdanie "Każda osoba może pomóc w tworzeniu tego słownika poprzez zgłaszanie uwag do określonych słów (także propozycje nowych)," jest niepotrzebne);
- kopiowanie rozwiązań, ustaleń Polskiej Federacji Scrabble czy twórców Oficjalnego Słownika Polskiego Scrabblisty dla niektórych słów (htmlowski), brak własnej inicjatywy, czekanie na decyzje twórców OSPS-u;
- niedopuszczenie do gry słów, które nie łamią żadnego punktu literakowego ZDS-u (htmlowski);
- nieusuwanie słów będących ewidentnymi błędami słownikowymi (yggdrasill);
- brak klarownej polityki SA (oficjalne dodanie słów ee, eo i ef ze Zgółkowej, następnie oficjalne uznanie tego słownika za ndpl, następnie dodanie go do słowników dopuszczalnych);
- dodawanie słów ze słownika uznawanego za niedopuszczalny (dodawanie przez rok słów ze Zgółkowej, podczas gdy był uznawany za ndpl);
- niechęć do pozytywnych zmian (lista dpl słownikó

Wnioski sam wyciągnij.

I niech to będzie ostatni wpis na tej stronie w komentarzach.
A odnośnie braku w definicji określenia: regionalnie.
Uznajemy, że zdecydowała Meg- Małgorzata wbrew opinii Redaktora Słownika Alternatywnego. No chyba, że definicja się zmieni.

djkoalar # 2006-04-08

Aha. Miłej zabawy jako ~gosc.

wendkarzyk # 2006-04-08

Sic 2006-04-07 ranking 2 150 po mojej pierwszej wypowiedzi do Greenpointa:

No widzisz wendkarzyk, jakbyś był inteligentny to zorientowałbyś się, że wpis Greenpointa ośmiesza twoją głupotę i niewiedzę, a ponadto śmiem powiedzieć: arogancję, albowiem możesz sam zmieniać definicję, choć oczywiście o wiele łatwiej zwrócić komuś uwagę na jakąś pierdołę niż samemu poprawić. Typowe zachowanie wędkarza, który siedzi całą noc w namiocie i łoi z kolegą wódkę, a rano przywozi żonie kupioną w sklepie rybę

I niestety , nie są to ostatnie posty na tej stronie.
Administratorzy wytnijcie wszystkie wpisy z tej strony, albo wszystkie zostawcie. Fuj, takie manipulowanie wypowiedziami już nikogo nie bawi i przypomina jakieś zamierzchłe czasy. Teraz będę wklejał wypowiedzi, które komentuję.

wendkarzyk # 2006-04-08

Acha Koalar, teraz przejrzałem. Mam nie tylko syndrom pokrzywdzonego przez Koalara, ale również syndrom pokrzywdzonego przez Redaktora Słownika Alternatywnego- Greenpointa.

wendkarzyk # 2006-05-01

dj_koalar 2006-04-07
"widzę, że mamy tu do czynienia z syndromem skrzywdzonego przez Koalara."

Koalar. Czy znasz słowo PRZEPRASZAM? Nie chce mi się sprawdzać czy ono jest dopuszczone w Słowniku Alternatywnym.

wendkarzyk # 2006-05-03

Do greenpointa
Czy jesteś Redaktorem Naczelnym Słownika Alternatywnego? A pozostali, czyli Meg-Małgorzata, misiu w kapelusiku, scaevus, są tylko zwykłymi redaktorami.
Mafika- pana Marka nie mieszamy do tego, bo jest stwórcą Kurnika.
A wracając do Twojego „Kałmanawardze”, to na naszej wspólnej Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, aby zakończyć dyskusję było proste powiedzenie:
moja erudycja nie jest adekwatna do Twojej elokwencji.
I nie pozdrawiam.

wendkarzyk # 2006-05-12

Do greenpointa
Czy jesteś redaktorem naczelnym Słownika Alternatywnego? A pozostali, czyli Meg-Małgorzata, misiu w kapelusiku, scaevus, są tylko zwykłymi redaktorami.
Pana Marka-Mafa nie mieszamy do tego, bo jest stwórcą Kurnika.
A wracając do Twojego „Kałmanawardze”, to na naszej wspólnej Akademii ekonomicznej we Wrocławiu, aby zakończyć dyskusję było proste powiedzenie:
moja erudycja nie jest adekwatna do Twojej elokwencji

wendkarzyk # 2006-05-14

do Kolara: czy znasz słowo przepraszam?

wendkarzyk # 2006-05-22

do Kolara: czy znasz słowo przepraszam?

wendkarzyk # 2006-05-22

Czy w dalszym ciągu Admini nie bedą brać udziału w przepychankach między graczami?

wendkarzyk # 2006-05-22

Gdzie było przekleństo w wypowiedzi: Sic 2006-04-07 ranking 2.150-literaki, panie Redakrorze Naczelny SA - GReenpoincie

"No widzisz wendkarzyk, jakbyś był inteligentny to zorientowałbyś się, że wpis Greenpointa ośmiesza twoją głupotę i niewiedzę, a ponadto śmiem powiedzieć: arogancję, albowiem możesz sam zmieniać definicję, choć oczywiście o wiele łatwiej zwrócić komuś uwagę na jakąś pierdołę niż samemu poprawić. Typowe zachowanie wędkarza, który siedzi całą noc w namiocie i łoi z kolegą wódkę, a rano przywozi żonie kupioną w sklepie rybę"