SJP
SŁOWNIK SJP

religia

dopuszczalne w grach

religia

zespół wierzeń w siły nadprzyrodzone oraz związanych z nimi obrzędów (praktyk), zasad moralnych i form organizacji społecznej


KOMENTARZE:

~gosc # 2015-02-04

Czyli inaczej sekta.

~gosc # 2015-05-22

Nadprzyrodzonych?
Zależy od punktu widzenia...

~gosc # 2015-09-27

Czyli według definicji czterolatek, który wierzy w Santa Clausa i to, że ten ma latające sanie zaprzężone w renifery, pisze listy do tegoż Clausa, a ponad to stara się być grzeczny by dostać prezent wyznaje religie Santa Clausa. Ale czy ktoś potraktuje taką tezę poważnie? Czy ktoś, kto wierzy w istnienie kosmitów i pielgrzymuje do Roswell wyznaje kosmityzm/alienizm? Mam wątpliwości co do tej definicji.

~gosc # 2015-09-28

A czy kosmici sa nadprzyrodzeni?

przekorny # 2015-09-29

jeżeliby mieli ogromne przyrodzenia - to i owszem =)

~gosc # 2015-09-29

Przeciez przyrodzenia sa (jak sama nazwa wskazuje) przyrodzone...

przekorny # 2015-10-02

Zostawmy nazwę w spokoju, w sumie jest nieco eufemistyczna. Poza tym, jeżeli przyjmiemy, że słowo nadprzyrodzenie oznacza wielkiego członka, to jak najbardziej ci kosmici byliby nadprzyrodzeni. Dodam, próbując rozwiać twe wątpliwości, że te pozaziemskie istoty mogłyby powiększać swe przyrodzenia metodami, o których nam się nie śniło, czyli dla nas owe metody byłyby nadprzyrodzone, a oni by mieli nadprzyrodzenia. =)

~gosc # 2015-10-30

"Dodam, próbując rozwiać twe wątpliwości, że te pozaziemskie istoty mogłyby powiększać swe przyrodzenia metodami, o których nam się nie śniło, czyli dla nas owe metody byłyby nadprzyrodzone (...)"
Skoro tylko uzywaliby technologii -- jakkolwiek nam obcej -- to manipulowaliby przyroda, stosowaliby zatem metod przyrodzone.

fanmirnala # 2015-10-31

Głupiś. Gdzie towarzysz przekorny napisał o technologii?

Komentarze wyłączone.