niedopuszczalne w grach (i)
[czytaj: s-inger] maszyna do szycia marki Singer
-
niedopuszczalne w grach (i)
[czytaj: s-inger] nazwisko
-
niedopuszczalne w grach (i)
[czytaj: s-inger]
1. marka maszyn do szycia i firma;
2. brytyjska marka samochodów
KOMENTARZE
nie powinno być: singera?
w odmianie oczywiście
jasne, że powinno, SINGERU - do usunięcia
Podracki mnie rozbraja, singeru, skąd on to wziął
przecież powiem: kupiłem sobie jednego singera
odmiana SINGERA jest zaś w Wielkim Słowniku Ortograficznym
pozdrawiam
Przecież to oczywisty błąd, zapewne pan Podracki słabo odrobił zadanie domowe lub machnięto się w drukarni. WSO podaje - SINGERA a o formie SINGERU nie ma mowy.
Jak ślicznie.
Kłania się Isaak Bashewitz Singer
a dlaczego usunieto odmiane 'singeru'? spelnia przeciez wszystkie wymogi ZDS, slownik Podrackiego jest uznawany tutaj; to, ze wedlug nas jest to blad nie upowaznia adminow (wedlug mnie) do oceny zasadnosci istniejacych w slownikach slow, w tym ich odmian. To, ze WSO podaje inna odmiane nic nie znaczy, bo ZDS nie wypowiada sie na temat rozbieznosci pomiedzy slownikami w kwestii odmian, pisowni i tego typu problemow. Innymi slowy: 'placz adminie i wprowadz singeru z powrotem do slownika'
Prawidłowość, a więc dopuszczalność, formy gramatycznej słowa oznacza, że:
* utworzona forma gramatyczna jest zgodna z zasadami gramatycznymi i ortograficznymi języka polskiego
Czytaj, tchórzu, ZDS!
a ty ustalasz te zasady gramatyczne i ortograficzne czy autorzy slownikow, na przyklad Podracki, dzieki ktorym wprowadzaja oni np. odmiany slow do swoich slownikow? wszystkowiedzacy bohater z koziej wolki sie znalazl, jak zwykle zreszta
:DJ
Poszukaj jeszcze jakichś "uchybień" w słowniku, poczytaj o używaniu apostrofu i pomyśl, czy autorzy słowników powinni opierać się na zasadach ortograficznych i gramatycznych, czy też sami je ustalać.
Z uwagi na niski poziom merytoryczny dysputy oraz tchórzliwego oponenta, który zamiast dyskutować, ironizuje i nie umie przyjąć do wiadomości przedstawionego punktu ZDS-u, kończę rozmowę.
Żegnam.