SJP
*
SŁOWNIK SJP

X

trash

dopuszczalne w grach (i)

trash

[czytaj: trasz] bardzo dynamiczna i agresywna odmiana heavy metalu z elementami muzyki punk; thrash, thrashmetal, trash metal, thrash metal

POWIĄZANE HASŁA:


KOMENTARZE

~gosc # 2004-01-13

nie wiem co to słowo tutaj robi? a tym bardziej "trashmetalowy" i pochodne - jeśli już to słowo musi być to raczej t.H.rashmetalowy!

bajerant # 2005-05-05

TRASH (pot.) kicz, szmira, chała, miernota, (US) odpadki, śmiecie

bajerant # 2005-05-05

NAJLEPSZY - NAJGORSZY FILM NA ŚWIECIE

Rankingi najgorszych, najbardziej kiczowatych filmów otwiera słynny "Plan 9 ze wszechświata". Został on uznany za jeden z najgorszych dotychczas nakręconych filmów, o ile nie najgorszy. Jego fabuła opowiada o kosmitach przybyłych z odległego wszechświata, którzy zamierzają wskrzesić armię zombi i zaatakować... Waszyngton. Lądują na cmentarzu, lecz ich słabe siły witalne pozwalają na wskrzeszenie jedynie trzech zmarłych. Dramaturgię wydarzeń potęguje wprowadzenie do fabuły filmu bohatera - pilota, mieszkającego niedaleko cmentarza, który musi bronić siebie i swoich bliskich przed tym nisko budżetowym atakiem z kosmosu!
Film został nakręcony w roku 1958 za zawrotną - jak na produkcję "trash" - sumę 60 tys. USD przez Reynolds Pictures. Reżyserem tego horroru science fiction był sam mistrz gatunku - Edward D. Wood Jr. - twórca takich klasyków, jak "Noc Ghuli", "Nekromania" czy "Narzeczona Bestii" z Belą Lugosim. Twórca stał się postacią na tyle znaną, że na podstawie jego biografii nakręcono pełnometrażowy, wysoko budżetowy (i niekiczowaty), nagrodzony Oscarem film "Ed Wood" w reżyserii Tima Burtona.

bajerant # 2005-05-05

PROMIENIEJĄCE GWIAZDY TRASHU

Innym znanym reżyserem filmów "trashowych" jest John Waters. Od dzieciństwa wyróżniał się wśród swoich rówieśników. Już w mając kilkanaście lat, zamiast oglądać Disneya, kręcił krótkometrażówki w stylu "gore". Krew lała się w nich strumieniami!
[...]

http://www.cyber.com.pl/cyberFILM/artykuly/0012.htm

pecelot # 2006-11-09

trash to po amerykańsku śmieci!

pecelot # 2006-11-25

trash - śmieci po amerykańsku i gra czasu rzeczywistego

~gosc # 2019-07-01

thrash, nie trash
trash i pochodne to wymysł słownikarzy i/lub analfabetów

pluralis4ever # 2019-07-02

To jak najbardziej poprawna nazwa: odnosi się ona do słabej jakości thrash metalu - takiego, którego miejsce jest w kuble na śmieci ;).

Za UrbanDictionary.com (wbrew pozorom to całkiem dobre źródło wiedzy):
"This is what some people whose first language isn't English call thrash metal. This is usually because the lack of 'th' in their first language makes them ignore the sound. This isn't the case for everyone though, as some idiots just can't read and end up calling it "trash metal".

This may also be used to refer to metal bands that are just trash in the sense that they should be thrown into the trash can."

~gosc # 2019-07-02

No, wielka różnica dla 95% społeczeństwa, które fascynuje się tą muzyką.