SJP
*
SŁOWNIK SJP

X

treasurer

dopuszczalne w grach (i)

treasurer

[czytaj: treżerer] środowiskowo: osoba, która zapewnia efektywną alokację kapitału i innych aktywów finansowych firmy, prawidłowość prowadzenia tej procedury, równowagę w przepływach finansowych firmy oraz doradza w zakresie oceny rentowności i ryzyka potencjalnych inwestycji


KOMENTARZE

~gosc # 2012-08-04

skąd wiadomo, że tej Kłosińskiej nie chodziło o jakiegoś skarbnika (co zresztą pasowałoby do podanych przez nią odmian)?

tevex # 2012-08-04

Jakiś skarbnik to też skarbnik. Ta odmiana bardziej pasowałaby pod 'media buyer' i 'media planner', ale jak widać dopasowanie odmian do znaczeń jest dla tego słownika zbyt trudne. Dobór nowych słów w stosunku do WSO też jest niczego sobie. Słowa 'gurmandzista' ostatni raz użył Żeromski w powieści, nawet u Doroszewskiego tego nie ma, a co dopiero w rodzaju żeńskim. Najlepsza jest jednak 'taradama' (potrawa), o której Internet nie słyszał. ;-)

~gosc # 2012-08-04

"Treasurer zapewnia efektywną alokacje kapitału oraz innych aktywów finansowych firmy, oraz prawidłowość prowadzenia procedury i równowagę w przepływach finansowych do i z firmy."
(http://praca.wp.pl/title,Treasurer,wid,12834056,stanowisko.html)

"Uczestnikami naszych szkoleń są:
Treasurerzy w dużych i średnich przedsiębiorstwach"
(http://www.treasury.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=4&Itemid=5)

tevex # 2012-08-04

Dzięki za czujność.